Salı günü alarmı

Bursa itfaiyesinin hazırladığı rapora göre ocak ayında Bursa'da 240 yangın meydana geldi. Raporda 264 bin TL'lik hasar oluşturan yangınların en çok salı günleri çıktığı vurgulandı

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu rapora göre geçtiğimiz ocak ayında kentte meydana gelen 240 yangında oluşan maddi hasar 263 bin 950 TL olarak belirlendi. Rapor ilginç bir gerçeği de ortaya çıkardı. Yangınların en çok salı günleri çıktığının vurgulandığı rapora göre, itfaiye ekiplerinin 105 olaya 3 dakika, 108 olaya da 5 dakika içinde müdahale ettiği dile getirildi.

SADECE 3'Ü SİGORTALI

Raporda çıkan yangınlarda zarar gören 3 ev, 6 işyeri ile 17 aracın sigortalı olduğu vurgulandı. Bursa itfaiyesinin ocak ayı raporunda şu ifadelere yer verildi: "Çıkan yangınlarda 1 vatandaşımız yaralanmış olup, hastaneye sevki yapılmıştır. Şehrimizde meydana gelen trafik kazalarında 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş olup, 8 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılmıştır. Yine ekiplerimiz evlerde, işyerlerinde, araçlarda, asansörlerde, kapılarda, ağaçlarda, derelerde mahsur kalan insan ve hayvanlar kurtarma ekibimiz tarafından kurtarılmış olup, yaralılar tedavileri için ilgili mercilere sevk edilmişlerdir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salı günü alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN