Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Altepe'den Yıldırım'a vefa

Giriş Tarihi: 24.2.2013

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, meclis üyesi olarak görev yaptığı Yıldırım ilçesinin çehresini değiştirdi. Başkan Özgen Keskin'le el ele veren Altepe, ilçeye adeta çağ atlattı

Yıldırım ilçesinde uzun yıllar meclis üyeliği yaptıktan sonra önce Osmangazi Belediye Başkanı olan sonra da Büyükşehir'e başkan seçilen Recep Altepe, kendisine belediye başkanlık kapılarını açan Yıldırım'ı unutmadı. Yıldırım'da kısa sürede 45 tarihi eseri restore ettiren Başkan Altepe 36 spor tesisini de hizmete soktu.Yıldırım belediye Başkanı Özgen Keskin ile el ele verip ilçeye adeta çağ atlattıran Başkan Altepe, uzun yıllar meclis üyeliği yaptığı Yıldırım İlçesi'nde yıllardır konuşulan sorunları çözmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yıldırım'ın Bursa'nın en güçlü ilçelerinden biri olduğunu belirten Altepe, "Yıldırım'ın gelişmesi, yaşanabilir çağdaş bir ilçe olması için heyecan duyuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyemizle işbirliği halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım'ın mahallelerindeki yapılması planlanan 196 projeyi Büyükşehir Belediyesi olarak yaptık ve hatta bu rakam 300'e ulaştı. Yıldırım bölgesinde yoğunlukla çalışıyoruz" dedi.

"YILDIRIM BİZİ HEP DESTEKLEDİ"
Başkan Altepe, Yıldırım, Kestel ve Gürsu bölgelerinin şehrin batısından ne varsa aynı hizmeti alması gerektiğine değinerek, "Şehir tüm yönleriyle gelişmeli. Yıldırım bizi hep destekledi, bundan sonra da destekleyecek" dedi. Altepe, BursaRay Doğu hattından Ankara Yolu üzerindeki köprülerin düzenlenmesine kadar her türlü hizmeti alan Yıldırım'ın geliştiğine belirterek şunları söyledi: "Şehrin doğusu vizyon bir bölge oldu. Raylı sistem ve onun bağlantı çalışmaları 200 milyon TL'yi aşıyor. Çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Tramvay hattı Yıldırım'a uzanacak, Yeşilyayla'dan Tayyareci Mehmet Ali Caddesi'ne kadar uzatacağız. Yıldırım bölgesinde raylı sistem çalışmaları devam edecek. Yeni teleferik projesinden, ilçedeki muhtelif noktalardaki kavşak ve köprü çalışmalarına kadar tüm hizmetlerimizle Yıldırım'ın ulaşılabilir bir kent olması için çalışıyoruz. 20 yıldır söylediğimiz sözler bu dönemde hayata geçiriliyor"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Altepe'den Yıldırım'a vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN