Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Saray'ın halıcısı Bursa'ya mağaza açtı

Bursa'da ürettiği halıları Beyaz Saray ve Belçika'daki Kraliyet Sarayı başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç eden Kadirelli Halı, Türkiye'deki ilk mağazasını 'Burshalı' markasıyla Nilüfer'de açtı. Şirketin hedefi farklı şehirlerde 50 mağazaya ulaşmak

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Bursa'da 1992 yılından bu yana ürettiği halıları dünyanın birçok ülkesine ihraç eden Kadirelli Halı, Türkiye'deki ilk mağazasını 'Burshalı' adı altında geçtiğimiz hafta Nilüfer'de açtı. Ürettikleri halıların Beyaz Saray'dan Belçika'daki Kraliyet Sarayı'na kadar birçok yerde serili olduğunu belirten Kadirelli Halı ve Burshalı'nın Genel Müdürü Hüseyin Çakmak "Hedefimiz ilk olarak Bursa'da 3 mağaza daha açmak. Daha sonra ise 3 yıl içerisinde Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde en az 50 mağaza daha açmayı planlıyoruz" dedi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikasında yıllık 800 bin metrekare halı üretimi ile dikkat çeken Kadırelli Halı, yıllık 8 milyon dolarlık ihracat rakamı ile dünyanın sayılı halı firmalarından biri durumunda. Üretiminin yüzde 90'ını ihraç eden yüzde 10'luk bölümü ise yurtiçine dağıtan Kadirelli Halı, artık mağazacılık alanında da adım attı. Nilüfer İlçesi'nde geçtiğimiz hafta açılan mağazasında üretmiş olduğu kaliteli ve estetik halıları Bursalılarla buluşturacak olan Kadirelli Halı'nın hedefleri ise oldukça büyük.

HEDEF 50 MAĞAZA

Bu zamana kadar yurtdışı ağırlıklı çalıştıklarını, artık yüzlerini yurtiçine de dönmek istediklerini belirten Çakmak, "Biz Bursalı bir aileyiz. Mağazamızın ismi de bu yüzden Burshalı. Bursalı bir aile olduğumuz için ilk mağazamızı İstanbul gibi metropol bir şehir yerine Bursa'da açmayı tercih ettik. Kalitemizi Bursalı vatandaşlarımızla buluşturmak istiyoruz. Daha sonra da İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi bölgelerde mağazalar açmayı planlıyoruz. 3 yıl sonunda en az 50 mağaza açmak en büyük hedefimiz" diye konuştu. Avrupa'da birçok iş kolunda hizmet verdiklerini bunlardan birinin de yatak sektörü olduğunu belirten Hüseyin Çakmak, şöyle devam etti: "Açmış olduğumuz mağazımızda halılarımızın yanı sıra Fransız Biotex firmasının yataklarını da satıyoruz. Yaptığımız araştırma neticesinde ülkemiz insanlarının vücut yapısına en uygun yatakların bu yataklar olduğunu gördük ve satışa başladık."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray'ın halıcısı Bursa'ya mağaza açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN