Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilüfer'in çocukları sanatla büyüyor

Giriş Tarihi: 24.2.2013

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen "Nilüfer'in Çocukları Sanatla Büyüyor" projesi kapsamında 100 öğrenciye gitar dağıtıldı

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, "Nilüfer'in Çocukları Sanatla Büyüyor" projesiyle kente uzak olan ve dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların sanatla buluşması hedefleniyor. Geçen Temmuz'da başlayan proje kapsamında Gölyazı, Akçalar, Eşref Ergin, Hasanağa, Gökçeköy, Büyükbalıklı, Ahmet Muharrem İlköğretim okullarında 1. dönemde 304 öğrenci sanatla buluştu.

EN AZ 1 ENSTRÜMAN ŞART

Yılsonuna kadar bin çocuğa ulaşılması hedeflenen proje kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya'nın da katıldığı törenle 100 çocuk daha gitarla tanıştı. Konak Kültürevi'nde düzenlenen törende konuşan Başkan Mustafa Bozbey, çocukların kültür-sanatla büyümelerinin önemine değindi. Türkiye'nin geleceğini tam donanımlı bir şekilde hazırladığı ölçüde güçlü bir ülke olacağına inandığını kaydeden Başkan Mustafa Bozbey, "Nilüfer Belediyesi'nin öncelikleri arasında güçlü bir gelecek için çocukların, gençlerin eğitimi ön sıralarda yer alıyor. Her zaman bahsettiğim gibi her çocuğun mutlaka bir spor dalıyla uğraşması ve bir enstrüman çalması gerekir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer'in çocukları sanatla büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN