Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi Hayvan Barınağı örnek oluyor

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki yerel yönetimlere örnek olmaya devam ediyor. Mustafakemalpaşa Belediyesi de tesisi örnek alarak ilçede bir hayvan barınağı kurdu.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 11:06
Mustafakemalpaşa Belediyesi, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi ile koordineli bir şekilde sürdürdüğü bir yıllık bir çalışmanın ardından ilçeye hayvan barınağı kazandırdı.

2011 yılının Mart ayında Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü ziyaret ederek merkez ve çalışmalar hakkında bilgi alan Mustafakemalpaşa Belediyesi yetkilileri, tesisin küçük bir uygulamasını kendi ilçelerinde gerçekleştirmek için harekete geçti.

Osmangazi Belediyesi'nin desteği ile 1 yılda altyapısını oluşturdu. Mustafakemalpaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Yılmaz Başer bu kez teknik eğitim için 20 günlüğüne Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne görevlendirildi. Burada uygulamalı eğitimlere katılan Başer, 'Bir yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların sonucunda altyapısını oluşturduğumuz hayvan barınağımız hizmet vermeye başladı.

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşledi Müdürlüğü'nün büyük desteğini aldık ve almaya devam ediyoruz. Türkiye'nin alanında en önemli tesisi olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni kendimize örnek aldık ve onun küçük bir modelini uyguluyoruz. Bu anlamda Osmangazi Belediyesi'nin desteğini görmeye devam ediyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi Hayvan Barınağı örnek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN