Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e tramvay hattı

Belediye Başkanı Ergün Koç, ilçenin kuzeyini güneyine bağlayacak bir tramvay hattı yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 11:33
Belediye Başkanı Ergün Koç, Bursa-İzmir köprülü kavşağı ile Taşlık köyü arasındaki yaklaşık 7 kilometrelik yola tramvay, Cumhuriyet Alanı'na batçık yapacaklarını anlattı.

Koç, 2013 projelerinin yanı sıra birde gerçekleştirilmesi düşünülen projelerini kamuoyu ile paylaştı. Küçük sanayi sitesinde her gün binlerce kişinin her gün işe gittiğini belirten Koç, ilçenin kuzeyi ile güneyi arasında bir tramvay hattı yapmayı planladıklarını ifade etti. Koç, 'Aynı zamanda özellikle İzmir istikametinden ilçemize gelmekte olan yolcular kavşakta inmek zorunda kalmaktadırlar.

Bu durum ilçemize ulaşmak için problemlere sebebiyet vermektedir. Bu sosyal ve ekonomik aktiviteler dikkate alınarak ilçemizi kuzeyden güneye taşıyacak bir tramvay hizmeti önem kazanmaktadır. Bu nedenle, Bursa-İzmir yolu kavşağından Taşlık köyüne kadar tramvay hizmeti yapılması ilçemize daha da önem kazandıracaktır. Bu projenin çalışmalarına başlanmış olup, projenin hayata geçirilmesi yönünde gerek finansman gerekse proje çalışmaları sürdürülmektedir' dedi.

İnşaatı devam eden yeni hastanenin bir yılda tamamlanacağını ifade eden Koç, Devlet Hastanesi B Blok olarak kullanılan binanın ise modernize edilerek otogar yapılmasını istediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacabey'e tramvay hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN