Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit'te 200 hurda araç toplandı

Giriş Tarihi: 27.2.2013 11:45

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü hurda araçlar konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor.

Müdürlük ekipleri tarafından yapılan mahalle denetimleri sırasında karşılaşılan hurda araçların önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken İzmit Belediyesi Çevre Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda mahalle aralarındaki boş alanlara terk edilen 200 adet hurda aracın alınarak otoparka çekildiğini söyledi.

'Hurda araçlar, çevre ve görüntü kirliliği oluşturuyor. Mahalle aralarına terk edilen araçların içinde böcek, fare gibi zararlılar üreyerek sağlığı tehdit ediyor. Yol kenarlarına, kaldırımlara ve boş arazilere terk edilen hurda araçlar kaldırılarak hem görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş hem de fare, sinek gibi haşerelerin üremesi engellenmiş oluyor" dedi.

Tespiti yapılan hurda araçların sahiplerinin önce uyarıldığını, uyarıları dikkate almayan hurda araç sahiplerinin araçlarının kaldırıldığını bildiren Açıkgöz, vatandaşları hurda araçlar konusunda uyararak, "Çalışmayan, bozuk araçların uzun süre mahalle aralarında bırakılması yasak. Vatandaşlar, ömürlerini tamamlamış bu araçları belirlenen yerlere bırakmalı ya da satarak ellerinden çıkarmalıdır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit'te 200 hurda araç toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN