Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medeniyetler Korosu bu kez barışa seslendi

Antakya Medeniyetler Korosu geçen hafta Bursa'da konser verdi. 3 farklı din ve 7 ayrı mezhebi temsil eden grup, Bursa'da barış temalı türkülere ağırlık verdi. Koro Kürtçe türkü de söyledi

Giriş Tarihi: 1.3.2013
Bursa'da bulunan tüm Rotary Kulüpleri ve Nilüfer Belediyesi ortaklığı ile 2012 Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen Antakya Medeniyetler Korosu, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde konser verdi. Konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Konser 2013 yılı Haziran ayına kadar bitirilmesi planlanan Spastik Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (SERMER) Projesi yararına gerçekleştirildi. SERMER Projesi ile Bursa'da sayısı yaklaşık 15 bine ulaşan bedensel ve zihinsel engelliler için bir yaşam kaynağı oluşturulması planlanıyor.

HOŞGÖRÜ SİMGESİ

Konser öncesi konuşan Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, "Osmanlı İmparatorluğu'nun temelinde barış, sevgi, hoşgörü ve insan vardı. Bugün de barışa giden yolda adımlar atılıyor. Bu koro da bunun en güzel örneklerinden biri" şeklinde konuştu.

Kürtçe türkü de söylediler
Açılış konuşmalarının ardından 'Antakya Medeniyetler Korosu' tarafından İslamiyet, Hıristiyanlık ve Musevilik inancına ait birçok ilahi ve türkü seslendirildi. Koro, sürpriz yapıp bir de Kürtçe türkü söyledi. Koro şefinin espri ve fıkraları ile renk kattığı konser sırasında yer yer duygusal anlar da yaşandı. Konserin sonunda protokol üyeleri de sahneye çıkıp koroyla birlikte 'Türkiyem' şarkısını seslendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medeniyetler Korosu bu kez barışa seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN