Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Test merkezi için Bursa'ya geldi

Dünyanın önde gelen test merkezlerini projelendiren İngiliz Mira firması Direktörü Ian Lawrence, Otomotiv Test Merkezi için Yenişehir'de incelemelerde bulundu

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ile İngiliz Mira Firması Koordinatörü Ian Lawrance Otomotiv Test Merkezi alanını inceledi. İncelemelerin ardından değerlendirmede bulunan Lawrance, Türk mühendis firmalarının dünyadaki rekabet koşullarına ayak uydurabilmeleri için en uygun projeleri hazırlamak adına burada olduğunu söyledi. Lawrance, Türkiye'ye en uygun pisti kazandırmak için çalışacaklarını belirtti.

DESTEK VERİYORUZ
BTÜ Rektörü Prof. Dr. Sürmen ise yaptığı değerlendirmede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TSE'nin çalışmalarına katkı sağlamak adına böyle bir çalışma içerisine girdiklerini ifade etti. Rektör Sürmen, "Ülkemizde daha önce bir örneği olmadığı için bu konuda hem Bakanlığımızın hem TSE'nin teknik desteğe ihtiyacı var. Bu destek ancak uzman uluslararası kuruluşlar tarafından sağlanabilir. Biz bu desteğe aracı olmak ve burada kurulacak otomotiv test merkezinin verimliliğiyle ilgili olarak ortak bir çalışma yapmak üzere biraraya geldik" dedi. Teknik incelemelerin ardından heyet, BTÜ'nün 152 Evler'deki Yıldırım kampüsünde biraraya gelerek değerlendirme yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Test merkezi için Bursa'ya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN