Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Tapu Müdürlüğü Nilüfer'de kalsın"

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nün Tapu Kadastro Bursa Bölge Müdürlüğü ile birlikte Ankara yolu üzerindeki yerine taşınacak olması protesto edildi

Nilüfer Tapu Müdürlüğü'nün Ankara yolu üzerinde kurulan merkeze taşınmasına, Nilüfer Kent Konseyi karşı çıkarak uygulamayı protesto etti. "Nilüfer'deki kamu hizmetleri Nilüfer'de kalmalıdır" diyen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge, "Hizmetlerin merkezileştirilmesine devam ediliyor. Yerel hizmetlerin yerinde verilmesi gerekirken her seferinde hizmetleri merkezileştiren kararlar ve uygulamalar karşımıza çıkıyor" dedi. Uygulamadan olumsuz etkileneceklerini belirten Atlıhan Öge, Karacabey ilçesine dayanan sınırlara sahip Nilüfer'de, Badırga köyündeki bir yurttaşın, Ankara yoluna gidip ardından Nilüfer'e gelerek işlemlerini halletmesinin zor.

Trafik yoğunluğu rahatlatılmalı
Hizmetl erin neden tek merkezde toplandığını soran Atlıhan Öge, Ankara-İzmir yolundaki ulaşım yoğunluğunu artırmak yerine mümkün olduğu kadar yoğunluğun dağıtılarak trafiğin de rahatlatılması gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Tapu Müdürlüğü Nilüfer'de kalsın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN