Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da afetzedelere sıcak yemek çıkmaya başladı

Beldede sahil kenarında bulunan çok sayıda evde de yıkılma tehlikesi yaşanıyor.

Giriş Tarihi: 12.3.2013 16:54
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Beldesi'nde belediye acil ihtiyaçları karşılanırken akşamları da sıcak yemek ve su dağıtılmasına başladı.
Akçay Beldesi'nde sel felaketinden en çok etkilenen Yeni Mahalle, Bahçelievler ve Cemil Temel Mahalleleri'nde zarar gören evlerde ki suların tahliye edilmesi, temizlik, bakım gibi çalışmalar tüm hızı ile sürüyor.

Akçay Belediyesi'ne bağlı zabıta ve itfaiye ekipleri tarafından öncelikle yurttaşların acil ihtiyaçları giderilirken akşamları da sıcak yemek ve su dağıtıldığı öğrenildi. Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Akçay'da merkez mahallelerde sorun yaşanmadığını belirterek, 'Cemil Temel Mahallesi başta olmak üzere Bahçelievler ile Yeni Mahalle'nin bir kısmında su baskınları yaşandı. Büyük bir afet yaşadık.

Saatte bir metreküpe 169 kilogram yağışın düştüğü Cumartesi gecesinden itibaren İtfaiye, zabıta, su kanalizasyon, bakıl ikmal birimi başta olmak üzere ekiplerimiz zarar gören bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. Kaymakamlık Makamımız ile koordineli bir şekilde selden zarar gören yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmaları sürdürüyoruz' dedi.

Bu arada sahilde yolun yarılması sonucu çok sayıda evde hasarlar oluştuğu kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akçay'da afetzedelere sıcak yemek çıkmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN