Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Marmaris

Önce İDO sonra da BUDO'nun deniz seferleri ile İstanbul ve Bursa arasında köprü haline gelen Mudanya, sahil şeridi projesiyle Marmaris'i aratmayacak

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Bursa'nın sahil kasabası olarak bilinen ve önceleri sadece yaz aylarında hareketliliğin yaşandığı Mudanya'da baş döndüren bir değişim yaşanıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri sadece tatil sezonunda değerlendirilen Mudanya'yı bundan sonra sadece Bursalılar değil tüm Türkiye tanıyacak. Önce İDO sonra da BUDO'nun deniz seferleri ile İstanbul ve Bursa arasında köprü haline gelen Mudanya'da onlarca lüks konut projesi hazırlanırken, sahil şeridi projesiyle de ilçe Marmaris'i aratmayacak. Mudanya'nın kaderini değiştirecek olan proje, mekân kalitesinin artırıldığı, alan içindeki gereksinimlerin karşılandığı bütüncül bir proje olarak ele alındı. Kentsel kimliğe ve yaşama katkıda bulunacak sağlıklı bir çevre oluşturulması temel alınarak hazırlanan proje kapsamında farklı niteliklere sahip 11 meydan ve meydancıklar oluşturulacak. Bunlar, kentin ana odak noktası ve kent meydanı olan Mudanya Meydanı, Mütareke Meydanı, günlük ihtiyaçların karşılanacağı toplanma alanlarından oluşan meydancıklar, Deniz Parkı ile konserlerin düzenleneceği İskele Parkı olarak yapılandırılacak. Proje ile Mudanya'da eksik olan yeşil alanlar arttırılacak, kıyı bandında var olan monoton yapının düzenlenmesi sağlanacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, seçim öncesi Mudanya için verdikleri sözlerin çoğunu yerine getirdiklerini, gerçekleştirilemeyen sözlerin ise izin prosedürlerine takıldığını söyledi.

MUDANYA TÜRKİYE GÜNDEMİNDE
Başkan Altepe, "Mudanya için verdiğimiz sözlerin çok ötesinde hizmetler ürettik. Sözlerimiz arasında İstanbul'a gemi koymak yoktu, gemi koyduk. Böylelikle Bursa ve özellikle Mudanya Türkiye gündemine girdi" dedi. İstanbul'a her gün karşılıklı 2 sefer yapan Bursa Deniz Otobüsleri'nin ortalama bin yolcu taşıdığını ve bu sayının yaz ayları itibariyle 4 bine çıkmasını hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, "Bundan sonraki hedefimiz inşallah, mart ayının ilk haftasında deniz uçaklarını bu körfezden İstanbul'a kaldırmak ve 15 dakikada indirmek olacak. Önümüzdeki ay Mudanya ve Bursa, muhtemelen yine Türkiye gündemine girecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Marmaris
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN