Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursagaz hedef büyüttü

Giriş Tarihi: 24.3.2013

Sektörde önemli stratejilerle öne çıkan Bursagaz, Alman EWE Grubu'nun sürdürülebilirlik odaklı yönetim anlayışını dağıtım sektörüne taşıyor

2013'te başlattığı 'İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikasyon Projesi' ile sektörde ilk olmaya hazırlanan Bursagaz, iş sürekliliği alanında dünya sertifikasyon pazarının yüzde 70'ini elinde tutan BSI ile anlaşma sağladı. BSI Güney Avrupa Bölge Müdürlüğü yönetimi Bursagaz'ın uygulamalarını yerinde incelemek için Bursagaz Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola ve BSI Güney Avrupa Bölge Müdürü Luigi Brusamolino, ISO 22301 Sosyal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyon sözleşmelerini imzaladı. Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, 7'nci sertifikaları için önemli bir adım attıklarını ve 2013 içinde sertifikasyonu tamamlamak için gerekli çalışmalara başladıklarını ifade etti.

SEKTÖRDE BİR İLK

Sektörde yine bir ilki gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Tola, her üst seviye yönetici gibi kendisinin de şirketin iş süreçlerinin tüm riskler dikkate alınarak kontrol ve garanti altında olduğunun bilinmesinin büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu, ISO 22301 uygulamalarının bunun için destekleyici bir unsur olduğunu belirtti. İş sürekliliğinin, şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlaması adına son derece önemli bir yaklaşım olduğuna vurgu yapan Tola, iş etki analizleri sonuçlarının Bursagaz stratejilerinde önemli bir yer teşkil ettiğini ve ISO 22301 standardı yardımıyla iş süreçlerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını dile getirdi.

KALİTE ARTIYOR

Risk ve iş sürekliliği planlarının yaygınlığının sağlanmasının son derece önemli olduğunu belirten Tola, Bursagaz olarak 2005'ten beri risk yönetim metodolojileri uyguladıklarını ve son olarak SAPGRC aplikasyonu ile bu süreçlerini maksimize ettiklerini vurguladı. Her sene yeni bir sertifikasyon projesi ile ön plana çıktıklarını söyleyen Tola, "2005'te entegre yönetim sistemlerine yönelen Bursagaz, 2007'de ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, 2011'de ISO 10002 Müşteri Şikayet ve Memnuniyet Yönetim Sistemi ve son olarak 2012'de ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile idari yaklaşımlarına derinlik katmıştır. Her sene yeni bir sertifikasyon projesi ile ön plana çıkan Bursagaz, yaklaşık 9 yıldır hayata geçirdiği uygulamaların taçlandırılmasını sağlamaktadır. 2008'de EFQM Avrupa Kalite Ödül sürecinin ardından büyük bir hızla yeni sertifikasyon süreçleriyle kurumsal mükemmellik yolunda ilerlemeye devam ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursagaz hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN