Hasta çocuklara liselilerden destek

Giriş Tarihi: 24.3.2013

İmam Hatip Lisesi öğrencileri Bursa Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki Dörtçelik Çocuk Hastanesi ile birlikte çocuk hastalara yönelik manevi destek çalışması başlattı

Lise öğrencilerinin, "Kardeşlik ve Yardımlaşma" değerlerinin pekiştirilmesine katkı sağlayacak faaliyetler düzenlenmelerini sağlamak adına ETKİNDER Öğrenci Platformu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Bir İyilik Yap' projesi için Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören kardeşlerini seçti. Öğrencilerin özgür düşünce, üretkenlik, uygulamalı çalışma, takım yönetimi ve proje yürütme gibi becerilerine katkı sağlamak amacıyla Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi yöneticilerinin de destek verdiği proje sayesinde; hem lise öğrencileri hem de hastanede tedavi gören çocuklar hoşça vakit geçirdi. Yedi hafta süren proje kapsamında Bursa Anadolu İmam Hatip Lisesi gönüllü öğrencileri, Tıbbi Sosyal Hizmetler Birimi eşliğinde Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere saat 10.30-14.00 arasında Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde tedavi altında olan çocukları ziyaret ederek onlarla resim, oyun oynama, origami, kitap okuma, boyama, sohbet etme gibi faaliyetler gerçekleştirdi.

SIRADA KÜTÜPHANE VAR

Dörtçelik Çocuk Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Murat Tutanç, lise öğrencilerinin hastalara uğraşı terapisi uyguladığını ve hem öğrenciler hem de çocuk hastalar adına yararlı bir projeye imza atıldığını aktardı. Tutanç, "Gençlerimizi iyilik yapmaya teşvik eden böyle güzel bir projeye bu çerçevede dâhil olmak ve hastanemizde tedavi altında olan çocuklarımızın yüzündeki gülücüklerini görmek hepimiz adına mutluluk verici. Bu çalışma ile genç arkadaşlarımız çocuklarımızla birlikte kâh sohbet etti, kâh satranç oynadı; kâh kitap okudu kâh enstrümanlar çaldı. Projenin bir başka halkasında bu manevi desteğin yanı sıra, hastanemizde tedavi görüp maddi yetersizliği olan ya da kimsesiz çocuklarımıza kıyafet temini sağlanması ve servislerimizde kütüphane köşesi oluşturulması var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta çocuklara liselilerden destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN