Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu günlerin tanığı

Düğün, nişan, kına, doğum günü gibi pek çok organizasyonu gerçekleştiren Filiz Özkaymak, özel anlarında insanların mutluluklarını paylaşmanın bu işi yapmasındaki tek neden olduğunu söylüyor

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Oorganizasyon şirketi Filiz Organizasyon ile 11 yıldır Bursalılara çok özel konseptler sunan Filiz Özkaymak, işindeki başarısını özel günlerini paylaştığı herkesle birlikte mutlu olabilmeye bağlıyor. 2013 yazının yeni düğün trendleri hakkında da konuştuğumuz Filiz Hanım, bu yılı limuzinlerin değil üstü açık eski arabaların ve faytonların çok moda olduğunu söyledi.
- Yaptığınız organizasyonların kapsamı nedir?
- Organizasyon adeta doğumdan ölüme kadar sizin özel olduğunu düşündüğünüz tüm zamanlarınızı kapsıyor. Düğünler, nişanlar, kınalar, doğum günleri, açılışlar, davetler, kep atma törenleri ve sizin aklınıza gelebilecek diğer tüm güzel ve özel anlar.
- Özellikle iddialı olduğunuz organizasyonlar neler?
- Kına ve düğün organizasyonlarında gerçekten iddialıyız. Özel dans ekibimizle, özel kostümlerimizle herkesin çok mutlu olacağı günlere ve gecelere imza atmaya geliyoruz.
- Son günlerin organizasyon trendi nedir?
- Gelin arabaları çok değişti. Artık limuzin yok, onun yerine eski arabalar revaçta. Eski ve üstü açık arabalar, faytonlar çok moda. Sünnet çocuklarında semazen, kılıç kalkan gösterileri yeni uygulamalar.
- Bu çalışmaları yaparken zaman zaman başınıza ilginç şeyler geliyor mu?
- Tabii... Bir düğünde hiç unutmuyorum nikah kıyıldı, damat "evet" dedi ve damadın annesi bayıldı. Kayınvalide "ah oğlum gitti" diye feryat ediyor. Bu unutulamayacağım komik bir anıydı. Bir keresinde de gelinin gelinliği tutuşmuştu.
Volkan adı verilen ışıklar çıkaran bir uygulama var. Bunun yerleştirme işi yanlış yapılmış, gelinin yürüyüş yoluna çok yakın yerleştirilen volkanlar gelinliğin kuyruğunu tutuşturdu.
Bize de gelinliği söndürmek kaldı.
- Organizasyon isteyen vatandaş cebine ne kadar para koymalı?
- 5 milyara da düğün var 50-60 milyara da düğün var. Bu istenilenlere bağlı biraz... Ancak biz herkese en iyi biçimde organize edilmiş eğlenceler sunmaya gayret ediyoruz.
- Şu ana kadar sonuçlarından gurur duyduğunuz bir çalışma var mı?
- Nilüfer Belediyesi ile yaptığımız bir çalışma beni ziyadesiyle mutlu etmişti. Erol Evgin gelmişti ve 2 bin 500 kişilik bir çalışma yürütmüştük.
10 dakika havai fişek gösterisi sürmüştü. 50 kişilik bir ekiple çalışmıştık. Temmuz ayında çok sıcak zamanlarda çalışmıştık. Böyle büyük bir organizasyonun altından kalkabildiğim için çok mutlu olmuştum. Bir de Müge Kırkımcı'nın kınası benim gurur duyduğum bir organizasyon oldu. Tamamen görsel bir şölen oldu.
-Organizyon işinde haksız rekabet var mı size göre?
- Artık biliyorsunuz çiçekçisinden tutun da herkes organizyon işine soyunmuş durumda. Bu elbette haksız rekabet ortamı yaratıyor ancak bunlara pek kulak asmıyoruz biz. Çünkü köklü ve organizasyon işini bilen bir firma olarak sadece işimizle ilgilenmenin bize daha büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz.
Fason firma sayılan bu küçük işletmeler de bir süre sonra hayallerinden vazgeçip yavaş yavaş kapanıyorlar zaten.
- Çalışan bir kadın olarak hayatınızda nasıl zorluklar oldu?
- Geç saatlere kadar çalışma mecburiyeti olan bir işteyim.
Bu noktada aile büyüklerinden destek almak zorunda kaldık.
Onlar olmasa bugünlere gelemezdim.
Şehir dışına gittiğinizde evlat kokusu burnunuzun direğini sızlatıyor.
Belki her zaman oğlumun yanında olamadım ama sağolsun şimdi o benim yanımda ve bana sürekli destek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu günlerin tanığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN