Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap ve oyuncaklar kumbarada birikecek

Bursa'nın İnegöl ilçesinde başlatılan bir proje ile kitap ve oyuncaklar dev bir kumbarada biriktirilerek, ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılacak

Giriş Tarihi: 31.3.2013
İnegöl Belediyesi 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası' projesini hayata geçirdi. İnegöl AVM'ye konulan dev kumbarada birikecek kitap ve oyuncaklar ana okulları ile Umuteli Derneği vasıtasıyla ihtiyacı olan çocuklara ulaştırılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, kültürlü insanların en büyük dostunun kitap olduğunu, oyuncakların ise çocukların en önemli aracı olduğunu belirterek, bundan hareketle bu projeyi gündeme aldıklarını söyledi. Hemen herkesin evinde kitap ve oyuncak bulunduğunu kaydeden Şen, projeyi başlatırken israfı önlemek, bencillik yerine çocuklara paylaşma şuuru aşılamak istediklerini ifade etti.

PAYLAŞIM ÖĞRETİLECEK
"Kendimiz ya da çocuklarımızın okuyup bir kenara bıraktığı kitaplarımızı, yine çocuklarımızın oynayıp sıkılarak bir daha eline almadığı oyuncaklarımızı bundan böyle bu kumbaralara atalım" diyen Şen, kitap ve oyuncakların ihtiyacı olan okulların ana sınıflarından normal kütüphanelerine, kreşlere ve Umuteli Sosyal Yardım Merkezi vasıtasıyla da ihtiyacı olan kişi ve çocuklara ulaştırılacağını belirtti. Kumbaranın, kitap ve oyuncak çöplüğü gibi anlaşılmaması gerektiğini söyleyen Yusuf Şen, çöpe ve geri dönüşüme atılması gereken kitap ve oyuncakların kumbaraya atılmamasını istedi. Şen, desteklerinden dolayı Uludağ Üniversitesi öğrencilerine ve İnegöl Alışveriş Merkezi yöneticilerine de teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap ve oyuncaklar kumbarada birikecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN