Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenişehir hamlesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Havaalanı için THY'nin kapısını çaldı. Altepe, THY Genel Müdürü Temel Kotil'den çalışmaların sürdürüleceği cevabını aldı

Giriş Tarihi: 31.3.2013
B
ursa'da tüm çabalara rağmen bir türlü istenilen seviyede kullanılamayan Yenişehir Uluslararası Havaalanı için Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Deniz otobüsü ve deniz uçağının ardından Yenişehir'den uçuşların başlaması için çaba sarf eden Başkan Recep Altepe, THY'nin de kapısını çaldı. Altepe, ziyaret ettiği THY Genel Müdürü Temel Kotil'den somut bir gelişme olmasa da çalışmaların sürdürüleceği cevabını aldı. BUDO ile deniz otobüsü ve deniz uçağı yatırımlarını peş peşe hizmete sokan Büyükşehir Belediyesi, havayolu ağının genişletilmesi yönündeki çalışmalara hız verdi. Bursa Valiliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, MÜSİAD başta olmak üzere tüm kurumların ve işadamlarının aktif rol almasıyla Bursa Havayolları Şirketi kurulmasına yönelik çalışmalar devam ederken, Başkan Recep Altepe de Türk Hava Yolları nezdinde temaslara ağırlık verdi. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'i ziyaret eden Başkan Altepe, havayolu ulaşımı konusunda Bursa'nın beklentileri ve kentin turizm potansiyeli hakkında bilgiler verdi.

"BEKLENTİYİ BİLİYORUM"
Bursa Havayolları Şirketi'nin kurulması yönündeki çalışmaların koordinasyonunu yürüten MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, Buruluş Genel Müdürü Levent Fidansoy ve BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş'ın da katıldığı ziyaretin sonunda açıklama yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil, Bursa'nın beklentilerini bildiğini söyledi. Bursa'nın İstanbul ve Ankara bağlantılı uçuşlarda sorun yaşadığını kaydeden Kotil, "Bursa'nın bizden bir müjde beklediğini biliyorum. Gerek ülkenin doğusuna gerekse Avrupa'ya bağlantı noktasında somut bir gelişme olmasa da çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

"HAVA KÖPRÜSÜ KURULUR"
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa'nın gerek Anadolu gerekse dünya ile hava bağlantısının ancak THY ile ortak çalışma sonucu sağlanabileceğini ifade etti. Bursa-İstanbul arasında deniz uçağı seferleriyle hava ulaşımı konusunda ilk adımı attıklarını hatırlatan Başkan Altepe, "Hava ulaşım ağının genişletilmesi için bundan sonra ne gibi adımlar atabiliriz, neler yapılmalı bunları istişare etmek amacıyla THY Genel Müdürü sayın Kotil'i ziyaret ettik. İlerine yapılacak ortak projelerin altyapısını başlatmış olduk" diye konuştu. Ziyaretin sonunda Başkan Altepe, THY Genel Müdürü'ne el yapımı Bursa bıçağı hediye ederken, Kotil de Başkan Altepe'ye ziyaretin anısına uçak maketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenişehir hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN