Belediyesi ihtiyaç sahipleri için 2. el giyim mağazası açacak

Tekirdağ'ın Belediye başkan yardımcısı Kemaleddin Avcı, Çorlu Belediyesi bünyesinde ihtiyaç sahipleri için 2. el giyim mağazası oluşturulacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 11:38
Belediyesi`nin Tekirdağ yolu üzerinde yer alan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Nikah Salonu olarak hizmet veren binası içerisinde gerçek manada bir mağaza oluşturmak için çalışmalara başladıklarını kaydeden Çorlu Belediye Başkan Yardımsı Kemaleddin Avcı: '2. El Giyim Mağazamızda, kadın ve erkek reyonları olacak. Hayırsever vatandaşlardan toplanılan ikinci el kıyafetler, toplanacak, kurulacak olan yıkama ve kurutma ünitelerinde temizlenecek, eğer sökük, yırtık yerleri varsa ve tamir ihtiyacı söz konusuyla tamir atölyesinde tamir edilecek ve mağazada teşhir edilecek' dedi.

Sosyal belediyecilik kapsamında hizmet verecek olan mağazadan ihtiyaç sahiplerinin yararlanacaklarını kaydeden Kemaleddin Avcı: 'Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz zaten ihtiyaç sahiplerine erzak, gıda ve kömür yardımında bulunuyorlar. Burada tespit edilen ihtiyaç sahiplerine, bunun yanı sıra Çorlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı ile muhtarlıklarımızla da istişare ederek belirlenecek olan ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımında da bulunacağız. İhtiyaç sahiplerine hazırlanacak olan özel kartları verilecek. Kartıyla gelen ihtiyacı kadar giysiyi hiçbir ücret ödemeden alacak ve ihtiyacını giderecek' diye konuştu.

2. El giyim mağazası bünyesinde gelinlik ve damatlıkların da olacağını kaydeden Avcı: 'Gelinlikler için mağaza içerisinde özel bir oda yapacağız. Gelinlik ihtiyacı olan evrakları ile birlikte başvururda bulunacak düğün tarihinden iki gün önce teslim edeceğiz. Düğünden sonra ise geri alacağız. Gelinliği yeniden temizleyeceğiz ve bir sonraki ihtiyaç sahibine de vereceğiz' şeklinde konuştu.

Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan 2. El Giyim Mağazasının oluşturulacağı yeri de gösteren Kemaleddin Avcı: 'Hazırlıklarımız sürüyor. Bir aksilik olmazsa Nisan ayı içerisinde çalışmaları tamamlamış oluruz. Mağazanın dizaynı tamamlandığında duyurularımızı yapacağız ve hayırsever Çorlu halkının ihtiyacı olmayan, kullanmadığı kıyafetlerini, giysilerini ihtiyaç sahiplerine aktarılmak üzere Çorlu Belediyesine getirmelerini isteyeceğiz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çorlu Belediyesi ihtiyaç sahipleri için 2. el giyim mağazası açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN