Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir dokunduk, bin ah işittik

Doğma büyüme Sakaryalı olan kulübün eski antrenörü Yılmaz Vural, kötü gidişata isyan etti: "Tek kuruş almadan takımı çalıştırdım, ağabeylik yaptım. Şimdi sıra TFF'de"

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Sakaryaspor'un içinde bulunduğu durumu bir de Yılmaz Vural'a sorduk. Doğma büyüme Sakaryalı olan, geçen sezon da 12 maç takımı yöneten ama kulübün küme düşmesine engel olamayan Vural'dan Sakaryaspor'un halini dinledik: "Sakarya benim doğup büyüdüğüm, futbola başladığım yer. Dededen buralıyım. Geçen sene Hakan Şükür ve Şansal Büyüka bana evde hasta yatarken 'Gel Sakaryasspor'u kurtar, biz de destek vereceğiz. Kulübün geleceğini organize edelim' dediler. Bir süre görev yaptık. Yardımcı antrenörlerimle beş para almadan, hatta zaman zaman cebimizden para vererek çalıştık. Sonuçta başarılı olamadık, takım küme düştü. Ama Berat Çetinkaya, Salih, Şaban birçok genç oyuncumuzun ön plana çıkmasını sağladık. Onların Genç Milli Takımlara, Beşiktaş, Sivas gibi önemli kulüplere gitmesini sağladık."

AĞABEYLİK YAPTIM
"Sezon sonunda Sakarya Valisi, Belediye Başkanı, kentin önemli iş adamlarıyla bir toplantı yaptık. Şansal Büyüka, Hakan Şükür ve Davut Dişli gibi önemli isimlerle çalışma yaptık. Fakat toplantıda konuşulanlar hayata geçemeyince ayrılmak zorunda kaldım. Ben oraya antrenör olarak değil bir abi olarak gittim. Sakaryaspor'un içinde bulunduğu durum kolay değil. Kulüp haliyle buradan daha da aşağı düşecek. Şu an yakın abilerim görevde. Bazıları arkamdan 'küme düşürdü' diye konuşsalar da ben memleketim için çalışmayı sürdürüyorum. Düşme hattında Elazığspor'da önemli bir görevim olmasına karşın, vaktimi ayırıp Sakaryaspor için elimden geleni yapıyorum."

KENDİNE BORCU VAR
"Hiç değilse 3.5 milyon TL ödenebilirse Futbol Federasyonu'ndan transfer izni alınacak. Fedakâr bir insan en azından İlk etapta bu sorunu çözebilir. Ama iş bununla bitmiyor. Kulübün TFF'ye SGK'ya bırakın futbolcuları, kendi çalışanlarına bile borcu var." "Sakarya çok yetenekli isimler yetiştiren, futbolcu menbağı olan bir kulüp, futbol kenti. Sakarya'nın kurumaması lazım, yazık olur. Sadece Sakarya değil, Türk futbolu kaybeder. Yazık oluyor! Futbol Federasyonu, eski futbolcular, gazeteciler el ele vermeli... Kulübün kapısına kilit vurulmak üzere. İhtiyaç olan 21 milyon TL büyük para ama bulunamayacak bir miktar değil. Herkesin çaba harcaması gerekli."

TFF EL ATSIN
"Vanspor nerede, Diyarbakırspor nerede, Kocaelispor nerede, Aydınspor, nerede Beykoz... Birer birer kapanıyor bu kulüpler, şimdi de Sakaryaspor... Başkan Selçuk Öztürk çıkmasa Elazığspor da bu kulüpler gibi olurdu. Futbol yerlerde sürünüyor. UEFA imiş; Finansal Kriterler imiş, hani nerede... Bu realite değil. Bu gidişle bütün kulüpler birer birer kapanacak. Türkiye Futbol Federasyonu, futbolun babası değil mi? Bu kulüplerin neden bu duruma düştüklerinin hesabını sormalı. Her gelen enkaz edebiyatı yapıyor, gittikten sonra da 'Benim dönemim temizdi, borçsuzdu' diyor. TFF batakta her kulübü incelemeli. Neden bu duruma düştüklerinin hesabı sormalı, sebepleri araştırılmalı. Futbol Federasyonu'nu göreve çağırıyorum. TFF gerekeni yapmıyor. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nu kapattılar, bizi mahkeme kapılarına düşürdüler. Gelir-Gider dengesini kuramayan kulüp kapansın kardeşim. Geliri olan bunu düzgün idare edebilen kalsın. Kulüpler derhal dernek statüsünden çıkarılmalı. Temlik koymak kaldırılmalı. FIFA ve UEFA'da sicili en kabarık olan ülkeyiz, kimse aynaya bakmayacak mı?"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir dokunduk, bin ah işittik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN