Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nehre karşı sinema keyfi

Sakarya Nehri'nin kıyısına yapılacak olan "Sakaryapark" projesine start veriliyor. Yürüyüş yolları ve piknik alanlarının bulunduğu proje kapsamında, nehir manzaralı sinema da yer alacak

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği "Sakaryapark" için gün sayılıyor. Sakaryalıların rüya proje olarak gördüğü "Sakaryapark" ile Sakarya Nehri'nin etrafına yürüyüş yolları, piknik alanı, amfi sinema ve tiyatro yapılacak. Proje tamamlandıktan sonra Sakaryalılar, nehir manzaralı sinema salonlarında film izleme keyfi yaşayacak.

PROJENİN İHALESİ YAPILDI

2013 yılına, hizmet seferberliğini artırarak girdiklerini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Başbakan Erdoğan'ın müjdesini verdiği Sakaryapark projesinin ihalesinin 15 Mart'ta yapıldığını belirterek, "Sakarya Park Projesi'nin açıklanmasıyla birlikte olumlu tepkiler almaya başladık. Rüya Proje olarak nitelendirilen rekreasyon projemizden vatandaşlarımız da çok memnun kaldı. Güzel geri dönüşler alıyoruz. Projemizin ilk etabını 120 dönümlük alan üzerinde yapacağız. Projeyi açıkladık, meclisimizden proje için 15 milyon TL kredi kullanma yetkisini aldık. Çalışmalar tamamlandı" dedi.

KAYIKLA GEZİNTİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar da, proje ile ilgili şu bilgileri verdi: "Sakarya Nehri üzerindeki iki köprü arasında gerçekleştireceğimiz rekreasyon projesiyle, şehrimizi nehir ile bütünleştirecek ve büyük prestij kazandıracağız. Toplam 2 bin dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilecek çalışma etap etap hayata geçirilecek. Sakaryapark çalışmalarıyla şehrimize, kafeterya, restoran, park ve spor alanları, yürüyüş yolları ve piknik alanları, amfi sinema, tiyatro ve otopark seyir kulesi, AVM, Sakarya Üniversitesi'ne bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi, köprüler, otel, kayıkla gezi yapılabilecek göletler, hobi bahçeleri ve eğlence merkezleri kazandıracağız. Halkımız nehir kenarındaki sinemalarda film izleyebilecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nehre karşı sinema keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN