Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakarya yerli otomotiv üretecek

Sakarya yerli otomotiv projesi için kolları sıvadı. 'Otomotiv şehri Sakarya' projesi kapsamında hazırlıklara başlayan kent, Otomotiv İhtisas OSB kurma girişimleriyle dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 5.4.2013
Sakarya yerli otomotiv üretiminde kararlılığını attığı adımlarla gösteriyor. akarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya'nın geleceğini pozitif yönde etkileyecek önemli projelerinden birisinin yerli otomotiv üretmek olduğunu belirterek, "Sakarya sanayi, tarım ve turizm anlamında birbirinden önemli sektörleri bünyesinde barındıran İstanbul ve Ankara arasında sıkışmış değil, yerli otomotiv ürekebilecek kapasitesi var" dedi.

100 YILLIK GEÇMİŞİ VAR

Otomotiv Şehri Sakarya projesi ve otomotiv sektörünün gelişimine yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Kösemusul, "SATSO olarak son iki yıldır ağırlıklı olarak üzerinde durduğumuz, olmazsa olmazımız Otomotiv Şehri Sakarya Projesi ile de tüm gayretimizi var olan otomotiv alt yapımızı tüm dünyaya duyurmayı hedefliyoruz. Başbakanımızın aradığı babayiğitlere yiğitlik yapmak istiyoruz. 'Sakarya Vites Yükseltiyor' sloganıyla yaptığımız üç aşamalı çalıştaylarımızın sonuç raporunu da yayınladık. Şimdi Otomotiv İhtisas OSB kurma yolunda girişimlerimiz başladı. Her türlü alt ve üst yapıyı hazırlama amacındayız. Bizim güçlü bir referansımız var. Sakarya'nın 100 yıllık bir otomobil hikayesi var. 1914 yılında Zirai Donatım Fabrikamızda ilk savaş arabaları yapıldı. Toyota Sakarya sıfır hata ile üretim yapan bir fabrika. Biz de otomotiv şehri olmakla ilgili her şey mevcut. Lojistik alt yapımız, yan sanayimiz var. Otomobil Test Merkezi ile ilgili de arazi coğrafi konum, iklimsel yapı, eğim gibi birçok kriteri de pozitif yönde karşılıyoruz. Test Merkezi'nin Sakarya'da kurulması bizim için önemli bir argüman" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya yerli otomotiv üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN