Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye mobilya ve fidanlarını kendisi üretiyor

Kendi mobilyasını üreten Çayırova Belediyesi, mobilya giderlerini dörtte bire düşürüyor.Belediyenin kendi yetiştirdiği çiçek ve fidanlar ilçeyi yeşillendirmek için kullanılıyor.

Giriş Tarihi: 16.4.2013 10:06
Kocaeli'ye bağlı Çayırova Belediyesi, belediyenin, okulların, camilerin, evi yanan ve mağdur olan vatandaşların mobilya ihtiyaçlarını kendi atölyesinde ürettiği mobilyalarla karşılıyor. Çevre düzenlemesi için kullanılan fidan ve çiçekleri yine kendi seralarında yetiştiren Çayırova Belediyesi, böylece önemli bir maliyet giderini belediyenin kasasına kazandırıyor.

Çayırova Belediyesi, Akse Mahallesinde bulunan kendisine ait mobilya atölyesinde mobilya üretimi gerçekleştiriyor. Belediyenin içerisindeki personel odalarından, park ve bahçelerde bulunan kamelya ve banklara, ilçedeki okullardan camilere ve evi yanan insanlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara kadar tüm mobilyaları kendi bünyesindeki atölyede üreten Çayırova Belediyesi, bu yolla mobilya maliyetlerinden dörtte bir oranında tasarruf sağlıyor.

Öte yandan Çayırova Belediyesi, Şekerpınar Mahallesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki 16 dönümlük sera alanında belediye sınırları içerisinde bulunan alanlarda kullanılan fidanlar ve çiçekleri üretiyor. Belediyeye ait serada yaklaşık 50 çeşit çiçek ve fidan üretilerek Çayırova ilçesi baştan aşağı yeşillendiriliyor. Çayırova Belediyesi'nin özkaynakları ile üretimi gerçekleştirilen mobilyalar ve bitkilerle ilgili konuşan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, "Belediyemizin ihtiyacı olan mobilya gruplarını, kamelyaları, bankları üretiyoruz.

Burada aynı zamanda belediyemizin içindeki müdürlerimize ait odaların tefrişatını burada üretilen mobilyalarla yapıyoruz. Yine camilerimizdeki, okullarımızdaki, derneklerimizdeki, spor kulüplerimizdeki ihtiyaçları buradan karşılıyoruz. Bazı ihtiyaç sahibi, evleri yanan ailelerimiz var, onlarında evlerinde mobilya anlamında ne ihtiyaçları varsa yapmaya çalışıyoruz. Masalarımızın, dolaplarımızın tamamını kendimiz yapıyoruz. Benim makam odam hariç bütün birimlerimizdeki mobilyalarımızı kendimiz yapıyoruz.

Teknik arkadaşlarımız maliyet hesaplarını yapıyor. Maliyet piyasanın dörtte birine geliyor. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanıyoruz. Ayrıca, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze yeni bir fidanlık oluşturduk. Bir şehri gösteren en önemli şey parklar, bahçeler, kavşaklardır. Dolayısıyla buradaki çiçekleri, mevsim bitkilerini kendi yapmış olduğumuz seralarda, fidanlıkta kendimiz üretmeye çalışıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye mobilya ve fidanlarını kendisi üretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN