Burkay dünyanın perdesini üretiyor

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Bursa'da üretim yapan Burkay Tekstil, perde sektöründe rakip tanımıyor. Dünyanın ilk 5 perde üreticisi arasında yerini alan köklü firma, 45 ülkeye ihracat yapıyor

Bursalı Burkay Tekstil, ürettiği perdelerle adını dünyaya yazdırdı. Sektörda dünyada ilk 5'te yer alan Burkay Tekstil, dünyanın her noktasına ulaştırdığı servis noktasıyla 45 farklı ülkeye ihracat yapıyor. Dededen tekstilci bir aileden geldiklerini belirten Burkay Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ilk resmi işyerlerini 1975'te kurduklarını anlatarak 'Demor Home' mağaza konseptiyle geliştirdikleri ürün yelpazesini dünya genelinde bin 700 noktaya ulaştıklarını söyledi. Ana işlerinin ev tekstili olduğunu söyleyen Burkay, "İşlemeli brode, jakar, boyahaneyi kapsayan entegre bir tesisimiz var. Perde grubunda da dünyanın ilk 5 üreticisinden birisiyiz. 45 ülkeye ihracat yapıyoruz" diye konuştu. 6 yıl önce yola çıkmasına rağmen global bir ağa kavuşan 'Demor Home' mağaza konseptini anlatan Burkay "Dünyada bir değişim var. Üretimle beraber, artık tasarım ve inovasyon da çok önemli. Bunun yanı sıra iyi bir de dağıtım ağı kurmanız lazım. Dünya üzerinde toplam bin 700 'shop in shop'a ulaştık. Dünyanın birçok ülkesine servisimiz var. Çin'deki bir tüketici de mağazaya girdiği zaman Demor ürününe dokunuyor. Ürünlerimizi 48 saatte dünyanın her noktasına ulaştırabiliyoruz" diyor.

DÜNYADA İLK 5'TE

Burkay Group'un kuruluş öyküsü ve faaliyet alanları ile ilgili bilgi veren Burkay Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, üç kardeş olarak faaliyetlerini yürüttüklerini söyleyerek özellikle ev tekstili üzerine yoğunlaştıklarını dile getiriyor. Üretimin perde ağırlıklı olduğunu söyleyen Burkay, "Bu kapsamda entegre bir tesisimiz var. Sektörde dünyanın ilk 5 üreticisinden birisiyiz. ihracat yapıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burkay dünyanın perdesini üretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN