Bak postacı yürüyor

'Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması' Bursa'da yapıldı. Postacılar 'Şaban' tiplemesiyle Kemal Sunal'ın, 'Postacı' filmiyle mesleğin tanıtımına büyük katkı yaptığını söyledi

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması' için milli takıma seçilmek isteyen postacılar, Bursa'da bölge elemeleri için ter döktü. Erkeklerin 10 bin metre, yarışmanın tek bayan postacısının da 5 bin metre yürüdüğü yarışmada postacılar, 'Şaban' tiplemesiyle merhum sinema oyuncusu Kemal Sunal'ın, 'Postacı' filmiyle mesleğin tanıtımına büyük katkı yaptığını söylediler. Türkiye genelinde görev yapan yaklaşık 13 bin kadrolu postacı, bugünlerde yürüyüş yarışması heyecanı yaşıyor. Marmara Bölgesi Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması elemelerine, biri bayan 25 postacı katıldı. Yarışmada renkli görüntüler yaşandı. Postacıların yürüyüşü, akıllara Kemal Sunal'ın 'Postacı' filmini getirdi. Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan 10 hakemin görev aldığı yarışmada büyük heyecan yaşandı. Türkiye Atletizim Federasyonu'ndan hakem Yılmaz Demirpehlivan, "Yürüyüşümüzün mesafesi bayanlarda 5 bin metre, erkeklerde 10 bin metre. Yürüyüşün tekniğine 'stilli yürüyüş' diyoruz. Kurallarımız, bir ayağını yerden temasını kesmeyecek. Kemal Sunal, postacıların yürüyüşünü bize anı haline getirdi. Bu yürüyüş, Kemal Sunal'ın başlattığı yürüyüş devam ediyor." dedi. Motorsikletli bir postacı ise parkur üzerinde sürekli tur atarak, hakemlerin verdiği ceza puanlarını hakem komitesine getirdi. PTT Bursa Başmüdür Yardımcısı İhsan Ekem, çevre yolundaki Nilüfer Deresi yürüyüş parkurunda düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin milli takıma seçileceğini belirtti. Yarışmanın tek bayan postacısı olan Nurcan Güneren Değer ise "Yarışmaya Eskişehir'den katılıyorum" diye ifade etti.

POSTACILARIN ÖNÜNÜ AÇTI
Kıvrak hareketleriyle dikkat çeken yarışmacılardan Mikail Ak da Kemal Sunal'ın 'Postacı' filmiyle mesleğin tanıtımına büyük katkı sağladığını dile getirdi. Yarışmaya Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden katıldığını vurgulayan Mikail Ak, "Milli takım antrenörü Sebahattin Tatar ile çalıştım. Bu işin bir tekniği var. Teknik olmadan olmuyor. Tekniği güzel oturduktan sonra oluyor. Kemal Sunal'ın filminden sonra birçok insan postacı yarışı olduğunu duydu. Postacı arkadaşlarımız da bu yarışları duymuş oldu. Bize çok öncülük etti. Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun inşallah. Rahmetli teknik yürüyormuş, işi bayağı bir teknik öğrenmiş demek ki o zaman." diye konuştu. Yarışmayı ise Bursa PTT postacılarından Kadir Çolak kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bak postacı yürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN