Çocuklara altın öğütler

BM tarafından 'Orman Kahramanı' ilan edilen TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, 91 yaşına rağmen okul okul gezerek minik TEMA'cılara toprağa sahip çıkmalarını öğütlüyor

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Aldığı 'Doğru Yaşam Onur Ödülü'nün ardından geçtiğimiz hafta da Birleşmiş Milletler tarafından 'Orman Kahramanı' ilan edilen TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca İstanbul'daki küçük TEMA'cılarla buluştu. 91 yaşına rağmen okul okul gezerek çocuklara toprağın önemini anlatan 'Toprak Dede' bu kez Gazi Mustafa Kemal Paşa İlkokulu'nun konuğu oldu. Çocuklar için Yalova'da bulunan Türkiye'nin ilk özel arboretumundaki evinden kalkıp Kadıköy'deki okula gelen Karaca, "Ormanların Kahramanı" tezahüratıyla karşılandı. Çocuklara her şeyin geri dönüşünün olabileceğini ancak giden toprağın bir daha geri dönmesinin mümkün olmadığını anlatan Karaca, "Bu konuda ben sadece siz çocuklara güveniyorum. Toprağınıza ve geleceğinize sahip çıkın" öğüdünü verdi.

'TOPRAĞA SAHİP ÇIKIN'
Toprağın önemini anlatmak için espriler de yapan Karaca çocuklara "Kimin donu var el kaldırsın?" diye sordu. Çocukların el kaldırması üzerine "Don neyden yapılıyor?" sorusunu yönelten Toprak Dede "Pamuktan" yanıtı alınca, "Pamuk da toprakta yetişiyor. Toprak olmazsa donunuz bile olmaz. Toprağa sahip çıkın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara altın öğütler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN