Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termal turizm gözde oldu

Termal'de bulunan kaplıcalar 2012'de 78 ülkeden gelen turistleri ağırladı. Tarihi Çamlık Otel'de 33 bin kişi konakladı

Giriş Tarihi: 26.4.2013
Bizans döneminden kalma kaplıca tesisleri, tarihi dokusu ve tabiatı ile Türkiye'nin en gözde termal tesislerinden birisi olan Sağlık Bakanlığı Termal Kaplıca İşletmesi 2012 yılını verimli geçirdi. 2012 yılı verilerine göre Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere toplam 78 ülkeden turist Termal'e geldi. Son yıllarda bölgeye Rusya'dan gelen turistlerin de ilgi gösterdiği öğrenildi.

GÖZDE ÇINAR OTEL OLDU

Tesisin en gözde konaklama adresi ise tarihi Çamlık Otel oldu. Çamlık Otel'de 2012'de toplam 33 bin kişi konakladı. Oteli en çok tercih edenler ise yine Arap ve Rus turistler oldu. Bu yıl için ise tesislerdeki diğer otellerde rezervasyonlar şimdiden başladı. Yazın soluğu Yalova'da almak ve Termal'de konaklamak isteyen turistler rezervasyon yarışına girdi.

EHTTA'YA KABUL EDİLDİ
Bursa'da termal turizm alanında yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Özellikle son dönemde termal turizm alanında yapılan çalışmalar ve projeler ile birlikte Bursa, Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği'ne (EHTTA) girmeye hak kazandı. Bursa Valisi Şehabettin Harput, Bursa'da termal turizmin gelişmesi için Dağyenice Termal Turizm ve Gelişim Bölgesi de dahil birçok çalışmaya imza attıklarını kaydetti. Harput, kentte saniyede 300 litre termal su bulduklarını ve 7 bin yatak kapasiteli termal turizm oluşturduklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termal turizm gözde oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN