Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hz. Ömer cami 3 ay sonra tamamlanacak

'ın Çorlu ilçesi Çobançeşme Mahallesi sınırları içinde bulunan Hz. Ömer Camii'nin inşaatı bitmemesine rağmen mahalle sakinleri camide ibadetlerini yapmaya başladı.

Giriş Tarihi: 27.4.2013 09:44
Yardım sever vatandaşların bağışlarıyla yapılan camiinin inşaatı geçen sene temmuz ayında başlamıştı. Bu zamana ilerleme kat eden inşaatın çalışmalarının Çorlu'da en hızlı ilerleyen camii inşaatı olduğu öğrenildi. 310 metre kare alan üzerine kurulu olan bu camii bodrum katı dahil iki katlı bir cami. Tam olarak bütün çalışmalar bitmese de mahalle sakinleri ibadetlerini yapabiliyor.

Hz. Ömer Camii dernek başkanı Mehmet Doğan, 'Bizler bu camiinin inşaatı için çok çalıştık, yardım sever birçok vatandaştan camii için bağış topladık ve halen de camiimize bağış yapmak isteyenlere kapımız açık. Gerçekten camiinin bu mahalleye kurulması çok yerinde bir karar. Burası yokken insanlarımız özellikle bayanlarımız teravi namazları için gecenin karanlığında mahallemize uzak olan camilere gidiyordu.

Toplanılacak diğer bağışlar ile sanıyorum camiimizin inşaatı 3 ay içinde bitecek. Tabiî ki bu bağışların miktarı ne kadar yüksek olursa minarelerin bitme zamanı da o kadar erkene alınır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hz. Ömer cami 3 ay sonra tamamlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN