Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa bıçağına global tasarım

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Bıçakçılar Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması' ile geleneksel Bursa bıçaklarının bir marka haline getirilerek, dünya vitrinine çıkarılması hedefleniyor

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Bursa'nın tarihi ve doğal güzellikleri başta olmak üzere tüm değerlerine sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Bursa bıçaklarını yeniden marka haline getirip, dünya vitrinine çıkarmak için iki yıldır yaptığı tasarım yarışmasını yeniden hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi'nin, Bursa Bıçakçılar Derneği ile birlikte düzenlendiği yarışmayla, geleneksel Bursa bıçaklarını ülke geneline ve dünyaya tanıtmak ve Bursa bıçaklarının aranılan bir marka haline getirilmesi amaçlanıyor. Tasarım yarışmasıyla aynı zamanda bıçak üretimi yapan küçük ve orta ölçekli üreticilerin desteklenmesi hedefleniyor. Seçici kurul üyeleri ve kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları dışında tüm tasarımcılara açık olan ve Bursa teması kullanılarak gerçekleştirecek yarışma; mutfak ve kasap bıçağı seti, kılıç seti, hançer ve av bıçakları seti, çakı seti, testere grubu ile döner, pastırma ve börek bıçağı seti olmak üzere 6 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmaya başvuru formları Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin www.bursa.bel.tr adresli web sitesinden ya da Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kültür Şube Müdürlüğü'nden temin edilebilecek. Tasarımlar, katılım belgesi, açıklama belgesi ve kısa özgeçmiş formunun eksiksiz doldurularak, eserlerle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü veya Bursa Bıçakçılar Derneği'ne posta veya elden teslim edilebilecek. Her yarışmacı en fazla üç kategoride yarışmaya katılabilecek. Eserlerin 21 Haziran 2013 cuma günü mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekirken, değerlendirme sonuçları 25 Haziran 2013 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinden ve medyadan kamuoyuna açıklanacak. Her kategori için birincilik ödülü 6000 TL, ikincilik ödülü 4000 TL ve üçüncülük ödülü 2000 TL olarak belirlenirken, seçici kurul uygun görürse her kategoride en fazla 1 adet olmak üzere 1000 TL değerinde mansiyon ödülü verebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa bıçağına global tasarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN