Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağ yöresi için özel ekip kuruldu

Kırsal kesimin kalkınması için çalıştıklarını belirten Altepe, Keles, Orhaneli ve Harmancık'taki yatırım alanlarını incelediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.4.2013
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın birçok konuda olduğu gibi kırsal kesimin kalkınması konusunda da Türkiye'ye örnek olacağını söyledi. Altepe Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık için yatırım uzmanlarından oluşan özel ekip kurduklarını ve oluşturulan ekibin bölgenin kendi kendine yetebilmesi, göç vermemesi üzerine çalışmalar yaptığını belirtti. Harmancık'ta dağ yöresi muhtarlarıyla buluşan Başkan Altepe, Büyükşehir Yasası'yla kırsal kesimin kent merkeziyle birlikte, paralel gelişme göstermesinin hedef alındığını kaydetti. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak geçen yıl 900 milyon TL'nin üzerinde yatırım yaptıklarını hatırlatan Altepe, Büyükşehir Yasası'yla birlikte 1 milyar TL'ye yaklaşan yatırım gücünün yüzde 30 oranında artacağını vurguladı.

SÜTLE BAŞLADI
BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş başkanlığında oluşturulan ekibin ilk çalışma olarak Keles'te süt ve süt ürünleri fabrikası kurduğunu hatırlatan Başkan Altepe, 2 ay sonra hizmete girecek fabrikanın dağ bölgesinin tüm sütlerini toplayacağını ve süt ürünleri olarak Bursa halkına sunacağını, elde edilen gelirin yine bölge halkı için kullanılacağını ifade etti. Keles'te başlayan bu çalışmanın peyderpey diğer ilçeler için de uygulanacağını belirten Başkan Altepe, "Şu tepenin rüzgarı çok mu kuvvetli, orada bir rüzgar santrali kuracağız. Şu derenin suyu çok güçlü mü akıyor, oraya bir hidroelektrik santrali kuracağız" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağ yöresi için özel ekip kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN