Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızlar şampiyonaya hazır

Çorum'daki Salon Futbolu Türkiye Şampiyonası'na hazırlanan Dumlupınar Ortaokulu Yıldız Kızlar FUTSAL Takımı, erkeklerle zorlu bir antrenman yapıyor

Giriş Tarihi: 28.4.2013
M
illi Eğitim Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Salon Futbolu (FUTSAL) yıldız kızlar kategorisi, 30 Nisan'da Çorum'da gerçekleştirilecek. Şampiyonaya katılacak 8 takım arasında bulunan Dumlupınar Ortaokulu Yıldız Kızlar FUTSAL Takımı, Türkiye finallerine erkeklerle antrenman yaparak hazırlanıyor. İnegöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salonu'nda ve halı sahada çalışan kızların hedefi, Türkiye şampiyonluğu.

ŞANSLARI YÜKSEK
Takım kaptanı Esra Bektaş, erkeklerle antrenman yapmalarının Türkiye Şampiyonası'nda kendilerine bir avantaj oluşturacağını belirterek, "Rakiplerimiz güçlü olabilir. O yüzden bizim daha kuvvetli olmamız gerekiyor. Hocamız erkeklerle antrenman yapmamızın daha iyi olacağını söyledi. Erkekler bizi zorluyor. Bunun faydalarını Çanakkale ve Aydın'da gördük" diye konuştu. Kaleci Dilara Aydoğdu, erkeklerle çalışmanın başarılarında önemli rol oynadığını vurgulayarak, "Hızlı toplar gelebiliyor. Erkeklerin attığı toplar çok hızlı. Bu nedenle hızlı toplara alışmamız daha kolay oldu. Erkeklerle antrenman yapmasaydık hızlı gelen şutlarda başarılı olmayabilirdim. Onlara göre çalışmamızı yaptık ve maçlarda performansımızı gösterdik" görüşünü dile getirdi. İnegölspor altyapısında da oynayan öğrencilerden Turgay Dura kızların iyi mücadele ettiğini dile getirerek "Takım Bursa'da birinci oldu. Aydın'da da başarılı olup herkesi yendiler. Türkiye şampiyonu olma şansları çok yüksek. Kızlarla çalışmak farklı bir duygu. Benim kadar iyi oynuyorlar" dedi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Okul Müdürü Nevzat Bali, takımlarının oynadığı tüm maçları kazanarak adını Türkiye finallerine yazdırdığını söyledi. Bali, 3 yıl önce kızlar futbol takımını oluşturduklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Kızlarımızın yoğun ilgisi sonucunda bu yıl Bursa'da yapılan okullar arası müsabakalara katıldık. Orada karşılaştığımız 8 rakibimizi de yenerek, Çanakkale'deki maçlara gitme hakkını kazandık. Burada da Bursa'yı en iyi şekilde temsil ettikten sonra Aydın'daki müsabakalarda da başarılı olduk ve Çorum'daki Türkiye şampiyonasına katılma hakkını kazandık." Öğrencilerinin yoğun bir çalışma içinde olduğunu belirten Bali, "Türkiye şampiyonası için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz hedeflerini büyük tutuyorlar ve İnegöl'e, Bursa'ya Türkiye şampiyonluğunu getirmek istediklerini söylüyorlar" dedi. Beden Eğitimi Öğretmeni Zafer Elçi ise futbolculara güvendiğini belirterek, öncelikli hedeflerinin ilk 3 takım arasına girmek olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızlar şampiyonaya hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN