'Deniz kuşu'yla bin yolcu uçtu

İstanbul - Bursa arasını 18 dakikaya indiren deniz uçağının 2 bininci yolcusu Nurten Zara oldu. Zara, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Gemlik'ten çiçeklerle uğurlandı

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım alanında en önemli yatırımlarından biri olan ve 1 Nisan'da hayata geçirilen deniz uçağı seferlerine ilgi her geçen gün artıyor. Gemlik'le Haliç arasında karşılıklı 2 seferle başlayan deniz uçağı yüzde 100 doluluk oranıyla çalışırken, yolcu sayısında da 2 bini aştı. Deniz uçağının 2 bininci yolcusu olarak İstanbul'a giden Nurten Zara, Gemlik İskelesi'nde büyük bir sürprizle karşılaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2 bininci yolcu olarak BURULAŞ kayıtlarına giren Nurten Zara'yı çiçeklerle uğurladı. İstanbul'a ulaşım için deniz uçağını tercih etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Yüksek Mimar Nurten Zara, "2 bininci yolcu olmam benim için şans ve sürpriz oldu. Hizmetlerinden gurur duyduğum sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, deniz uçağının ekonominin başkenti İstanbul'la Bursa arasında hava koridoru oluşturulması amacıyla kurulduğunu belirterek, yolcu sayısının her geçen gün arttığını, halkın kendi projesine sahip çıkmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Geride kalan 33 günde 2 bininci yolcu sayısına ulaştıklarını ve sayının her geçen gün artmasını beklediklerini ifade eden Altepe, "Bugün 2 bininci yolcuyu İstanbul'a taşıyoruz. Bu durum, deniz otobüsü seferlerinin hemen ardından hizmete aldığımız deniz uçağı seferlerinin halkımızın teveccühünü kazandığını gösteriyor" dedi. Deniz uçağı seferlerinin gerek ekonomi gerekse turizm açısından iki kentin gelişimine katkı sağlayacağını belirten Altepe, "Uçaklarımız iki şehir arasında dolu dolu çalışıyor. Bu, hem Bursalıların hem de İstanbulluların projeye verdiği desteği gösteriyor. Onlar bu hassasiyeti sürdürdükçe bizler de uçak ve sefer sayılarımızı artıracağız" dedi.

"VATANDAŞ KENDİ PROJESİNE SAHİP ÇIKTI"
Gemlik iskelesinde 2 bininci yolcu Nurten Zara'yı çiçekle karşılayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, deniz uçağının ekonominin başkenti İstanbul'la Bursa arasında hava koridoru oluşturulduğunu söyledi. Altepe, "halkın kendi projesine sahip çıkması mutluluk verici" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Deniz kuşu'yla bin yolcu uçtu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN