Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elif tedaviyi bekliyor

Bursa'da yaşayan epilepsi hastası dünyalar güzeli minik Elif'in kaderi yüzü kadar güzel olamadı. Babasının da terk ettiği küçük kız kalp hastası annesiyle birlikte tedavi olacakları günü bekliyor

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Bursa'da yaşayan 4 yaşındaki Elif epilepsi hastalığıyla boğuşuyor. İlaç tedavisi ve sürekli doktor kontrolünde olması gereken minik Elif hastalığının yanı sıra bir darbede kendisini terk eden babasından yedi. İşsiz olan babası annesinden boşanınca Elif adeta ortada kaldı. Ailesinden korkan anne Ayşe Bozyel, boşandığını gizlediği için memleketine de dönemeyince kızının hastane masraflarını karşılayamaz duruma geldi. Kendilerine uzanacak yardım elini bekleyen anne Bozyel, bir iş bulabilirse kızının tedavisini yaptırabileceğini söyledi.

AİLESİNDEN GİZLİYOR

Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayan Ayşe Bozyel (33) memleketi Kars'ta 2006'da görücü usulü ile evlendiği eşiyle mutlu bir yuva kurdu. İşsizlik nedeni ile Bursa'ya taşınan genç çiftin 2008'de dünyaya gelen kızları Elif ile mutlulukları bir kat daha arttı ancak bu mutluluk uzun sürmedi. İşsizlik yüzünden bunalıma giren eşi tarafından kızlarının doğduğu yıl terk edilen Ayşe Bozyel, memleketinden uzakta kızıyla bir başına kaldı. Eşinden boşandığını korktuğu için ailesine söylemeyen Ayşe Bozyel kızının hastalığıyla tek başına mücadele etmek zorunda kaldığını ancak maddi durumunun müsait olmadığını söyledi. Sürekli bayılan dünyalar güzeli Elif'in ilaçlarını almakta güçlük çeken Bozyel, "Ailem boşandığımı öğrenirse bana kötü davranacaktır. Şimdi arada yardım ediyorlar ama durumumu öğrenirlerse hiç yardım etmezler. Ne yapacağımı şaşırdım. Tek isteğim kızımın tedavisinin kesintisiz yapılması" diye konuştu.

BABASINI SORUYOR

Hastalığının yanı sıra birde baba hasreti çeken Elif'i görenlerin yüreği sızlıyor. Kendisini sevenlere 'Baba' diyen minik Elif, babasının geri dönmesi halinde iyileşeceğini düşünüyor. Kendisinin de kalp hastası olduğunu söyleyen anne Ayşe Bozyel, "Kızımla beraber çok zor şartlar altında hayat mücadelesi veriyoruz. Bu zor şartlar altında kendi hastalığımı bile unuttum. Kalp rahatsızlığımın araştırılması gerekiyor ama onu bile yaptıramıyorum. Ben kendimi unuttum. Tek isteğim kızımın bir an önce iyileşmesi ve iyi bir eğitim alabilmesi" dedi.

DOKTOR KONTROLÜ ALTINDA OLMASI ŞART
Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Erol Bağcivan "Epilepsi hastalarında hastalığın oranına göre bayılma ve bilinçsizlik halinin süresi değişebilir. İlaç tedavisinin kesilmemesi gerekiyor. Yüzde 60 epilepsi raporu olan bir hastanın muhtemelen ilaç tedavisi de uzun sürecektir çünkü yüzde 60'lık bir rapor bu hastalık için ağır bir rapordur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif tedaviyi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN