37 yıllık engel kapakla aşıldı

Plastik şişelerin mavi kapakları bu defa Dilek Topçu'ya umut oldu. 37 yıldır eve mahkûm yaşayan Topçu, tekerlekli sandalye ile sevindi

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Karacabey'de işletmeciliğini Gürol Şen'in üstlendiği Şen Izgara, topladığı kapaklarla 37 yıldır engeli yüzünden yürüyemeyen Dilek Topçu'nun yüzünü güldürdü. Önceki gün belediye başkanı Ergün Koç'un makamında toplanan kapaklar karşılığında alınan tekerlekli sandalye anne Zübeyde Topçu'ya teslim edildi. Karacabey Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Beyhan Akınsal, toplanan kapakları Karacabey Belediyesi aracılığıyla özel bir şirkete teslim ederek, karşılığında aldıkları tekerlekli sandalyeyi Topçu ailesine verdiklerini belirtti.

ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Tekerlekli sandalyeyi almak üzere önceki gün Karacabey Belediye Başkanlığına gelen Topçu ailesi, kapakları toplayan Gürol Şen ve Şen Izgara çalışanlarına bir kez daha teşekkür etti. Başkan Ergün Koç ise Zübeyde Toçpçu'nun torunları içinde giysiler hediye ederek kendilerinin bu ve benzer durumlarda belediyeden her zaman yardım talebinde bulunabileceklerini belirtti. Öte yandan kapakları toplayan Şen Izgara işletme sahibi Gürol Şen "Biz zaten kapaklarımızı kampanyanın başladığı tarihten beri topluyorduk. Kısa zamanda gerekli sayıya ulaştık ve bu sevince ortak olduk" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
37 yıllık engel kapakla aşıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN