Bursa Evi iki kenti yakınlaştıracak

Ankara Kalesi'ndeki 'Bursa Evi' projesinde sona gelindi. Ankara'daki Bursa lobisine güç katacak proje, Bursalıları da tek çatı altında buluşturacak

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Bursa Derneği'nin Ankara Kalesi'ndeki 146 metrekarelik dernek binasının, talebi karşılamakta güçlük çekmesi üzerine devreye giren Büyükşehir Belediyesi, kalenin hemen girişindeki iki binayı da kamulaştırarak, Başkent'e Bursa Evi kazandırılması için çalışmaları başlatmıştı. Harabe halindeki sivil mimarlık örneği yapıların yıkılmasının ardından tamamlanan rekonstrüksiyon çalışmaları sonrası başlanan restorasyon inşaatı tamamlanma aşamasına geldi. Ankara'daki Bursalıların buluşma mekânı olacak tesislerde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

BULUSMA NOKTASI OLACAK

Ankara'da 9 binin üzerinde Bursalı bürokrat olduğunu ifade eden Altepe, Ankara ile ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla bu projeyi önemsediklerini söyledi. Altepe, "Bu tesis gerek bakanlıklar gerekse genel müdürlüklerde çalışan Bursalıların buluşma mekanı olacak" dedi.

LOBİ GÜÇLENECEK
Altepe, "Ankara'daki Bursa lobisinin güçlenmesini ve Bursa için üretilecek fikirlerin burada şekillenmesini hedefliyoruz. Proje tamamlanma aşamasında" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Evi iki kenti yakınlaştıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN