Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa FotoFest'e hazırlanıyor

Türkiye'de ilk kez Bursa'da düzenlenen 'Uluslararası Fotoğraf Festivali (FotoFest)' bu yıl da Bursa'yı ve Bursalıları en güzel fotoğraf kareleriyle buluşturacak

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve BUFSAD işbirliğiyle bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan Türkiye'nin ilk uluslararası fotoğraf festivali FotoFest'in hazırlıkları başladı. Fotoğrafın ustaları ve akademisyenleri, BKK ofislerinde yapılan toplantıda bir araya geldi. Toplantıya, BKK Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, BKK Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, BUFSAD Başkanı Nihat Küçük, BUFSAD eski başkanı Utku Kaynar, BUFSAD üyeleri Serpil Savaş, Murat Karaman ve Mehmet Dağ, Zaman Gazetesi fotoğraf editörü Selahattin Sevi, Sabah Gazetesi fotoğraf editörü Kutup Dalgakıran, Doğan Haber Ajansı Bursa Büro Şefi Fuat Kars, Fotoğraf Eğitim Vakfı'ndan Hasan Şenyüksel, fotoğraf bilimcisi Engin Özendes, fotoğrafçı Denizhan Özer, Marmara Üniversitesi'nden Emre İkizler, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Melih Zafer Arıcan, Uludağ Üniversitesi'nden Alper Birsel ve Güven Aktaş, Büyükşehir Belediyesi'nden Ayşe Hacıoğlu, BKK Fotoğraf Çalışma Grubu'ndan Meral Kuru ve Hüseyin Ceylan, BKK'den Yasemin Tatlı, Başak Saygı, Hatice Beytekin ve Murat Başlar katıldı.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, FotoFest sayesinde Bursa'nın ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde tanıtılmaya çalışıldığını söyledi. Bursa FotoFest'in çok ortaklı çalışma kültürü sayesinde başarıya ulaştığını söyleyen Keskin, 5-12 Ekim tarihleri arasında festivalin 3'üncü ayağının yapılacağını vurguladı. Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Dr. Ceyhun İrgil ise Bursa FotoFest'in geleneksel hale gelmesinden dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. İrgil, "Fotofest, Bursa için büyük bir kazanım oldu. Uluslararası, ulusal ve yerel düzeyde birçok fotoğrafçıyı Bursa'da ağırladık ve ağırlamaya da devam edeceğiz. Aynı zamanda Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına destek sağlamış olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa FotoFest'e hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN