Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de zeytinyağı satan işyerleri arttı

Türkiye'nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir'in ilçesinde, zeytinyağında marka sayısı 30'u bulurken, zeytinyağı satan işyerlerinin sayısı da artıyor.

Giriş Tarihi: 15.5.2013 15:36
Öğretmenler mahallesinde ilk zeytin ve zeytinyağı satış merkezini açan Burak Pekyücel, dünyanın en kaliteli zeytinyağının körfez yöresinde üretildiğini söyledi. İlçede son yıllarda zeytinyağındaki marka sayısı 30'u bulurken zeytinyağı satışı yapan işyerlerinin sayısı da artmaya başladı. Kızıklı markasıyla zeytinyağı üretimi yapan Burak Pekyücel de Öğretmenler mahallesindeki zeytinyağı satan ilk iş yerini açtı.

Muammer Aksoy Caddesi'ndeki işyerinde, zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve zeytinyağlı kozmetik ürünlerini bulundurduğunu anlatan Burak Pekyücel, 'Yıllardan bu yana zeytinyağı üretip satıyoruz. Merkezdeki iş yerinden sonra ikinci şubemizi de Öğretmen Mahallesinde açtık. Burada ilçe halkına ve dışardan gelen konuklara hizmet vereceğiz. Avustralya, Rusya ve Kanada gibi ülkelere ihracat yapıyoruz. Dünyanın en kaliteli zeytinyağı körfez yöresinde üretilmektedir' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burhaniye'de zeytinyağı satan işyerleri arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN