Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İşin sırrı annemin yemeğinde'

Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez ile diyet üzerine kitap hazırlayan Bursalı manken Demet Şener Kutluay, formunun sırrını 'anne' yemeklerine bağladı. Kutluay, "Bursa'dayken annem sebzeden şaşmazdı ben de öyle yapıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay'ın Bursalı eşi Demet Şener Kutluay sordu, Uzman Diyetisten Selahattin Dönmez yanıtladı, ortaya 'Fark Etmeden Diyetle Sorular &Cevaplar' adlı kitap çıktı. Dördüncü baskısı yapılan kitapta, Beslenme Uzmanı Selahattin Dönmez, son yılların en çok tartışılan beslenme ve sağlık konularına yeni formüller ve çözümler getiriyor. Demet Şener Kutluay ise sorularıyla Dönmez'in bilgisinden faydalanıyor. Sokaktaki vatandaşın merak ettiği 30 soruya yanıt aradığını belirten Kutluay, "Beni sokakta gören 'iki çocuğunuz var ama nasıl böyle fit' kalabiliyorsunuz diye soruyor. Ben de bu kitap aracılığıyla insanlara hayatım boyunca çok dikkat ettiğim hayat tarzımı, beslenme düzenimi aktarmak istedim. Sokaktaki vatandaşın kafasına takılan, benim merak ettiğim 30 soruyu alanında çok donanımlı ve araştırmacı bir uzman olan Selahattin Dönmez'e sordum. Ortaya şahane bir kitap çıktı. Birlikte sadece İstanbul'da yaşayan insanlara değil tüm insanlara ulaşmak istedik ve bu kitap ile başardık" dedi. Beslenme düzenin aileden başladığına dikkat çeken Kutluay, Bursa'dayken annesinin sürekli sebze yemeği yaptığını bu nedenle sağlıklı ve fit olduğunu dile getirdi. Kutluay şöyle devam etti: "Çocuklarımı da Bursa'da öğrendiğim gibi yetiştirdim. Eğitim ailede başlıyor. Çocuklarım enginardan pırasaya bütün sebze yemeklerini çok seviyor. Benim formumun sırrı da Bursa'ya özgü." Sağlıklı sebze yemeklerinin dışında Bursa'dan kalan diğer alışkanlığının ise hamam kültürü olduğunu söyleyen Demet Kutluay "Bursa'da Türk hamam geleneği yaygındır. Ben her ay hamama gidip, kese yaptırırdım. Bu alışkanlığımı hala sürdürürüm" diye konuştu.

'HUZURLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ'
Eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay'la evliliğinden İrem ve Ömer isimli iki çocuğu olan Demet Kutluay, "Çocuklar anneye bebekken ihtiyaç duyar sanıyordum ama inanın okul dönemlerinde de çok ihtiyaç duyuyormış. Çocuklarım okuldayken kendi özel işlerimi tamamlayıp, onun dışındaki bütün zamanımı onlarla geçiriyorum. İbrahim'le amacımız problemsiz, huzurlu, mutlu çocuklar yetiştirmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İşin sırrı annemin yemeğinde'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN