Gürsu'da bu yıl da ağaçlar kitap açtı

Giriş Tarihi: 4.6.2013 09:51

Gürsu Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü tertiplenen Kitap Günleri başlarken, ağaçlar kitap açtı.

3-8 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kitap Günlerinde Gürsulular Kent Meydanı'nda yazarlarla buluşacak. Daire amirleri, belediye personeli ve ilçe halkının katıldığı Kitap Günlerinin açılışında konuşan Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, ' Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza kitap okuma sevgisi aşılamak ve yayınevlerini ilçe halkımızla buluşturmak istiyoruz.

Halkımızın kitaplara ulaşmasını kolaylaştıran bu organizasyonun faydalı olmasını diliyorum. Çok okuyan mı yoksa çok gezen mi daha çok bilir sorusu, özellikle kitap okuma alışkanlığı olan insanlara yöneltilen meşhur bir sorudur. Elbette yaşayarak öğrenmek çok daha etkilidir, ama yaşarken öğrenebilmek için de kitapların ışığına ihtiyaç vardır. Okunan kitaplardan alınacak dersler, bilgiler ve hayat tecrübeleri ışığında, insanın yaşadıkları, gezdikleri ve gördüklerini özümseme kabiliyeti daha güçlü olur. Her insan ayrı bir dünyadır aslında. Kitaplar da farklı dünyaların bakış açılarını görmemizi ve gelişmemizi sağlar' dedi.

3. Gürsu Kitap Günleri'nin açılış törenine katılan yazar Ülker Kurtcan ve Necdet Tabak, yaptıkları konuşmalarının ardından kitaplarını imzaladı. 'Ağaçlar kitap açtı' sloganıyla ağaçlara bağlanan 100 adet kitap vatandaşlar tarafından toplandı.

3. Gürsu Kitap Günlerinde bugün Mehmet Erdoğan, çarşamba günü Savaş Ünlü, perşembe günü Mehmet Güler, cuma günü Pelin Saydam, cumartesi günü Fahlül Terzioğlu Gürsulularla buluşacak. Cumartesi günü ise Kahraman Tazeoğlu ve Aydoğan Topal konser verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gürsu'da bu yıl da ağaçlar kitap açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN