Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hurda cipler 'makam' oldu

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hurdaya çıkartıp ihaleyle sattığı hurda Land Rover marka cipler, kaporta ustaları tarafından onarılıyor. Cipler Bursa'da pek çok işadamının makam otosuna dönüşüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin vazgeçilmez araçlarından olan Land Rover marka cipler, Bursa'da işadamlarının en gözde otomobilleri oldu. Askeriyeden emekli olan bu cipleri satın alan işadamları, büyük masraflar yapıp lüks birer araca döndürdükten sonra caddelerde gezmenin keyfini yaşıyor.

İŞADAMLARININ TERCİHİ
Asker emeklisi bu otomobilleri son teknoloji ile donatıp lüks bir araca dönüştürmek ise Osmangazili kaporta ustası Ali Ersöz'e düşüyor. Bugüne kadar işadamları için 23 tane Land Rover marka aracı dizayn ettiğini belirten Ersöz, işadamları tarafından ciplere büyük rağbet olduğunu ve bu rağbetten dolayı piyasada araçların eskilerini bulmanın çok zor hale geldiğini söyledi. Askeriyenin Makine Kimya Enstitüsü'ne teslim ettiği araçları alan işadamlarının bu cipleri kendisine getirdiğini ifade eden Ersöz, "Tamamen eskimiş ve kullanılmaz hale gelmiş olan bu cipleri baştan aşağı yeniliyoruz. Kaporta, elektronik aksam, döşemeler ve lastikler tamamen değişiyor. Tercihlere göre navigasyon ve müzik sistemi gibi son teknoloji ürünler yerleştiriyoruz. İşadamlarının bir cip için yaptığı ortalama masraf 50 bin TL'yi buluyor" dedi. Son olarak 1990 ve 1992 model 2 cipi dizayn ettiğini belirten Ersöz "Beyaz renkte olan 1990 model cip ihaleyle 6 bin TL'ye satın alındı. Bu ciplere tutkun müşterimizin talebi üzerine aracı yenilemeye başladık. Araç için 70 bin TL'lik masraf yapıldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hurda cipler 'makam' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN