Kardeşlik sınır tanımadı

Giriş Tarihi: 28.6.2013

Batı Trakya Türklerinin yaşadığı Yunanistan Kozlukebir Belediyesi kardeş şehir Bursa Osmangazi Belediyesi'ni ziyaret etti. İki belediye her alanda işbirliği için anlaştı

Yunanistan'ın Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif ile belediye çalışanları ve bürokratlardan oluşan 20 kişilik heyet, kardeş şehir Osmangazi Belediyesi'ni ziyaret etti. 2 günlük ziyeratte iki belediye de çeşitli alanlarda işbirliği kararı aldı. Osmangazi'nin, nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin en büyük 4'üncü ilçesi olduğunu, son 4 yılda yapılan yatırımların, belediye tarihinde yapılan yatırımlara eş değer olduğunu belirten Dündar, "İnsan odaklı, akılcı yatırımlarla Osmangazi'yi daha modern ve yaşanılabilir bir yer haline getirmek için çalışıyoruz. Bir yandan hayatı kolaylaştırırken, bir yandan da şehrimizin geleceğini planlıyoruz. Osmanlı'ya kurucu başkentlik yapmış Bursa'nın en eski yerleşim yeri olan Osmangazi'de 4 yılda ilçe tarihinde yapılanın yarısı kadar otopark yaptık. Son derece modern kapalı pazar alanları, spor tesisleri, park, bahçe ve meydanlar ile şehrin tarihi mirasını ayağa kaldıracak birçok proje geliştirdik. Şu an çalışmaları devam eden ve yıl sonuna kadar temelini atmayı planladığımız, ana teması 6 Nisan 1326 Bursa'nın fetih anı olan 'Beylikten Cihan Devletine, Panorama 1326' panoramik müze, inşallah 3 yıl içinde tamamlayıp Bursa'ya kazandıracağız' dedi.

HER ALANDA İŞBİRLİĞİ

Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, nüfusunun yüzde 95'i Türk olan Kozlukebir ile Osmangazi Belediyesi'nin kardeş şehir olduğunu, her alanda iş birliği yapacaklarını söyledi. Heyet, Osmangazi Belediyesinin ödüllü projesi Çarşamba Pazarpark'tan başladıkları gezide Bakırcılar Ertaş Çarşısı, Kapalı Çarşı, Koza Han, Nilüfer Köylü Pazarı'nı gezdi Heyet Aşıklar Kahvesi'nde saz çalıp türküler söyledi. Çarşı gezisinin ardından Ördekli Kültür Merkezi'ni gezen misafirler, ardından açılış için gün sayan Demirtaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'ni gezdi. Öğle yemeğini, Başkan Mustafa Dündar ile birlikte Sukaypark tesislerinde yedikten sonra hayvan barınağını gezip bilgi alan misafir heyet, ardından üstü açık otobüs ile şehir turu attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşlik sınır tanımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN