Uludağ'da zafer Bursa'nın

Uludağ'da yetkinin 29 yıllığına Büyükşehir'e devredildiğini belirten Altepe "Projelerle bölge turizm cenneti olacak" dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2013
Türkiye'nin kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ'ın tüm yetkileri Orman ve Su işleri Bakanlığı'ndan 29 yıllığına Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yetki karmaşasının sona ermesinin ardından 3 yıl sonra tamamlanacak projelerle Uludağ'ın 12 ay değerlendirilebilecek önemli bir turizm merkezi haline geleceğini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Ankara'da yapılan protokolle yetki karmaşasına noktayı koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ'da özlenen hizmetlerin yapılması için artık bir engel kalmadığını belirterek "Göreve geldiğimiz günden bu yana Uludağ'ın Bursa'da yerelden yönetilmesi için talepte bulunuyorduk. Protokolle artık Uludağ'daki tüm yatırımları Bursa Büyükşehir Belediyesi yapacak" dedi. Başkan Altepe, 4 yıl önce atılan adımlarla Uludağ'da altyapı çalışmalarına başladıklarını hatırlatarak "Uludağ'da su, kanalizasyon, yangın söndürme, su depoları gibi çalışmalarda şebeke hattı döşendi, depo yapılıyor, son eksiklikler tamamlanıyor. Seyir terası yapıldı, teleferiği oteller bölgesine ulaştıracak olan çalışmalar devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda yapılan ihaleyle, Uludağ'da yatırım yapma yetkisi de resmen Büyükşehir Belediyesi'nin oldu. Uludağ, artık 29 yıllığına Büyükşehir Belediyesi'nin" diye konuştu.

ULUDAĞ 3 YILDA DEĞİŞECEK

Başkan Altepe, yetkinin alınmasının ardından Uludağ Oteller Bölgesi'ne, kongre ve kültür merkezi, günübirlik tesisler, spor tesisleri, otoparklar, dini ve sosyal tesislerin yapılacağını vurguladı. Uludağ'daki yatırımların kısa zamanda başlayacağına işaret eden Başkan Altepe, "Bakanlığa bu yatırımlar karşılığında yılda 70 bin TL ödemiş olacağız. Zaten hazır olan spor tesisleri projelerimiz bakanlığa gönderildi, onay aşamasında. Bölgedeki diğer projeler de 1 yıl içinde hazırlanacak, imalat çalışmaları da 2 yıl sürecek. Uludağ'da 3 yıl sonra önemli bir değişim yaşanacak" diye konuştu. Uludağ'ın, sadece kışın değil 12 ay kullanılabilen, yazın yayla turizmi yapılabilen, teleferikle Oteller Bölgesi'ne ulaşılabilecek bir merkez olacağını ifade eden Altepe "Uludağ, Bursa ekonomisine ve turizmine büyük katkı sağlayacak. Uzun yılların özlemi sonunda gerçekleşti" dedi. Alpete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile Uludağ'da yapılması planlanan yatırımların proje çizimlerini inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ'da zafer Bursa'nın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN