'de minik eller 'Ebru' öğreniyor

Giriş Tarihi: 16.7.2013 12:14

Geleneksel Osmanlı el işi sanatı ebru, Belediyesi Yaz Spor Okulu'nda verilen kurslarla gelecek nesillere aktarılıyor ve yaşatılıyor.

Belediyesi Yaz Spor Okulu'nda sporun büyülü dünyasının yanı sıra hünerler de keşfediliyor. Gebze Belediyesi tarafından her yıl, okulların kapanmasının ardından Gebzeli çocuklara kapılarını açan yaz spor okulunda bir birinden farklı branşlarda eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, karate, güreş, jimnastik ve atletizm gibi spor branşlarının yanı sıra resim, gitar, keman, bağlama, tiyatro, ebru, İngilizce gibi GESMEK branşlarında da eğitimlerin verildiği yaz spor okulunda, hünerli minik eller ebru sanatının inceliklerini öğreniyor.

GESMEK kurs merkezinde düzenlenen, geleneksel Osmanlı sanatı ebru yapmayı öğrenen miniklerin ellerinden çıkan ebru eserleri ustaları aratmıyor. Geleneksel el sanatlarının en önemli branşından olan ebrunun yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla yaz okulları bünyesinde çocuklar için ebru sınıfı açtıklarını belirten belediye yetkilileri, derslerin dönem sonuna kadar devam edeceğini ve öğrencilerin eserleri düzenlenecek yıl sonu sergisinde Gebzelilerin beğenisine sunulacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebze'de minik eller 'Ebru' öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN