Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Karagöz Kosova'nın oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen '27. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nda Kosova birinci, Gürcistan ikinci, Çin Halk Cumhuriyeti ise üçüncü oldu

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonunda gerçekleştirilen '27. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'nın finali renkli görüntülere sahne oldu. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda coşkulu bir kapanış töreniyle sona eren yarışmada başarılı performanslarıyla dikkati çeken Kosova ekibi birinciliğe hak kazanarak 'Altın Karagöz' ödülünün sahibi oldu.

KOSOVA EKİBİ BÜYÜLEDİ

Bursa'ya 21 farklı ülkeden gelen halk dansları ekiplerini aynı sahnede buluşturan '27. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' tüm dünyaya dostluk, barış, sevgi ve kardeşlik mesajları gönderdi. Finalde 5'er dakikalık gösterilerini sergileyen gruplardan Kosova ekibi birinci ve Gürcistan ekibi ikinci olurken; üçüncülüğü de Çin ekibi kazandı. Kosova ekibine birincilik ödülünü Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç verdi. Yarışmanın birincisi olan Kosova ekibi 'Altın Karagöz' ile 5 bin euro para ödülünün de sahibi oldu. İkinci olan Gürcistan ekibi 'Gümüş Karagöz' ile 3 bin euro para ödülünü ve Çin ekibi de üçüncülük ödülü olan 'Bronz Karagöz' ile 2 bin euro para ödülünü almanın sevincini yaşadı. Yarışmada ikinci olan Gürcistan ekibine de ödülünü BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik verdi. Ödül töreninin ardından Kosova ekibi büyük ilgi gören gösterisini bir kez daha sahneledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Karagöz Kosova'nın oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN