Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havada yeni rota Kuveyt

Bursa Havayolları artık Kuveyt'e de uçacak. Ağustos ayında başlaması planlanan doğrudan uçuşlar için Valilik harekete geçti. Teklife sıcak bakan Kuveytli yetkililer de hazırlıklara başladı

Giriş Tarihi: 28.7.2013
Turizm atağına geçen Bursa Valiliği, geçen hafta gerçekleşen Kuveyt Aile Fuarı'ndan Yenişehir- Kuveyt arası direk uçuş müjdesiyle döndü. Ön görüşmelere göre, doğrudan uçuşların ağustosta başlaması planlanıyor. Bursa'nın turizm pastasından aldığı payı artırmak için tanıtım faaliyetlerine ramazan ayında da devam eden Bursa Valiliği, çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Kuveyt Aile Fuarı'na sa��lık, turizm, emlak, hediyelik eşya, el sanatları gibi sektör temsilcilerinden oluşan 9 kişilik bir heyetle katılan Bursa Valiliği, Arap turizminin önünde en büyük engel olarak görülen havayolu ulaşımı için Yenişehir'e doğrudan uçuş sözü aldı.

ERCOŞKUN BURSA'YI ANLATTI

Fuarda Bursa, Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun başkanlığında 21 metrekarelik stantta temsil edildi. Başta Bursa Sağlık Turizmi Derneği olmak üzere, çeşitli sektör temsilcilerinin de yer aldığı etkinlik kapsamında, Kuveyt'teki etkin ailelerin bazılarına, "divaniye" tabir edilen iftar yemeği ziyaretleri gerçekleştirildi. Bursa heyeti ayrıca, 22 Temmuz gecesi, THY Kuveyt Müdürlüğü tarafından Kuveytli basın mensupları, turizm sektör temsilcileri ve önde gelen işadamları ile diplomatik temsilcilerin katıldığı yaklaşık 100 kişilik yemeğe de katıldı. Gecede Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, davetlilere kentin turizm değerlerini anlattı.

'HEDEFİMİZ AĞUSTOS'
Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, sağlık turizmi harcamalarına 2 milyar dolarlık bütçe ayıran Kuveyt'in turist gönderdiği şehirlerin başında Bursa'nın geldiğine işaret ederek, 2012 yılında Kuveyt'in 11 bin 640 turist sayısıyla Bursa'ya en fazla turist gönderen 2'nci ülke olduğunu bildirdi. Kuveyt'in Türkiye ve Bursa için önemli bir pazar olduğunu ifade eden Ercoşkun, şöyle konuştu: "Kuveyt'in etkili ve söz sahibi ailelerinin, ülkemize ve Bursa ilimize teveccühü üst seviyededir. Kendileriyle Bursa'nın turizmi hakkında detaylı görüşmeler yapma imkânı bulduk. İnşallah herhangi bir değişiklik olmazsa Yenişehir-Kuveyt arasında doğrudan uçuşların başlaması için şimdiden sözümüzü aldık. Diliyoruz ki ağustos ayı gibi gerçekleşecek bir törenle hayata geçirilecek olan bu uygulama, hem Kuveyt'ten hem de diğer komşu Arap ülkelerinden gelecek turist sayısını daha da artıracaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havada yeni rota Kuveyt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN