Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın göllerinden 300 kilo çöp toplandı

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden 'ın zirvesinde bulunan doğa harikası 4 gölden 300 kilogram çöp toplandı.

Giriş Tarihi: 30.7.2013 11:40
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen temizlik çalışmasına çevre köylerden de destek geldi. Alaçam köyü yolu kullanılarak yaklaşık 3 saatte varılan Göller Bölgesi'ne traktör ve 5 işçi ile giden ekipler, alanda bırakılan çöpleri topladı, yerde yakılan ocaklar dağıtıldı. Toplanan yaklaşık 300 kilogram çöp, traktörle Bursa Şehir Merkezi Katı Atık Tesisleri'ne götürüldü.

Göller Bölgesi'ne izinsiz girişin önüne geçmek için ulaşım yollarına yapılan 3 adet kilit tertibatlı demir kapıların zorlanarak açıldığı belirlendi. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kapıları zorla açanlar hakkında yasal işlem yapılabilmesi amacıyla denetimlerin sıklaştırılacağını ifade etti.

ULUDAĞ'IN EN ÖNEMLİ KAYNAK DEĞERLERİNDEN
Milli Parkı'nın çok bilinmeyen diğer yüzü olan Göller Bölgesinin, parkın en önemli kaynak değerlerinden biri olduğu belirtildi. Alpin zon kuşağında bulunan buzul gölleri ve çevresi, biyolojik çeşitlilik bakımından Uludağ Milli Parkı'nın olduğu gibi Türkiye'nin de en önemli alanlarından kabul ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ'ın göllerinden 300 kilo çöp toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN