Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BUDO Balkanlar'a açılıyor

Yolcu sayısı 250 bini aşan BUDO, tatilcilerin uğrak mekânı olan Avşa Adası ile Balkanlar'a gidecekler için Tekirdağ'a sefer başlatacak. Yeni seferlerin bayrama yetişmesi planlanıyor

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Mudanya-Kabataş arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ait deniz otobüsleriyle yolcu taşıyan BUDO'nun yeni rotası Avşa Adası ve Tekirdağ oldu. İskele konusunda anlaşma sağlandığını ve seferleri bayrama yetiştirmek istediklerini belirten BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Şu an pürüz yok gibi görünüyor. Bayrama kadar Avşa Adası ile Tekirdağ arasındaki seferleri de başlatmayı planlıyoruz. Özellikle yaz sezonunda Bursalı tatilcilerin çok tercih ettikleri Avşa Adası'na yapılacak BUDO seferleri, bölgeye hareket geçirecektir" dedi.

İSTANBUL DEVRE DIŞI
Özellikle Tekirdağ seferinin farklı bir anlamı olduğunu kaydeden Fidansoy, "Balkan ülkelerine her gün otobüsler kalkıyor. Bu otobüsler Körfez'i aşıp İstanbul'dan geçiyorlar. Tekirdağ seferi sayesinde bu yolculuk bitti. Artık Mudanya'dan binip Tekirdağ'da inecekler ve oradan öteye otobüsle devam edecekler. Yani İstanbul devre dışı kalacak" ifadelerini kullandı.

EMİR SULTAN DA GELDİ
İlk sefere başladığı 24 Ocak'tan bu yana 250 bini aşkın yolcu taşıyan BUDO 4'üncü gemisini de satın aldı. Hüdavendigar, Yıldırım Beyazıt ve Nilüfer Hatun gemilerinin ardından Hong Kong'tan alınan yeni gemiye Emir Sultan ismi verildi. Yeni geminin de gelmesiyle sefer sayısının 9'a çıkabileceğini belirten BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Şu anda 3 gemimiz var. İkisi sürekli sefer yapıyor, biri acil durumlar için yedekte. Hong Kong'dan bir gemi daha aldık. BUDO'nun dördüncü gemisi tersaneye geldi ve bakımı yapılıyor. Hafta içi İstanbul'a 5 sefer, hafta sonu ise 7 sefer yapılıyor. Yeni gelecek gemi ile sefer sayısı 8 ya da 9'a çıkacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BUDO Balkanlar'a açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN