Çocuk geline bir darbe daha

Giriş Tarihi: 9.8.2013

21 yaşındaki Ayşenur Demirhan'ın, 14 yaşındayken kaçtığı eşi kamu davası sonucu 6 yıl sonra cezaevine konuldu. 4 yaşındaki oğluyla kayınpederinin evine sığınan Ayşenur Demirhan eşinin cezaevinden çıkacağı günü bekliyor

Karacabey'de 7 yıl önce Servet Demirhan, kendisinden 5 yaş küçük olan Ayşenur Duysak'ı kaçırdı. Ayşenur'un ailesi polise başvurarak şikâyetçi olurken, daha sonra severek kaçtığını söyleyen kızları Ayşenur'un ifadesiyle şikâyet geri alındı. Ancak 'küçük yaşta çocuğun istismarı' suçundan Servet Demirhan hakkında kamu davası açıldı. 2008'de resmi nikâhlarını kıydıran Ayşenur- Servet Demirhan çiftinin bir de çocukları dünyaya geldi. İnşaatlarda boyacılık yaparak ailesinin geçimini sağlayan Servet Demirhan'a, eşini kaçırdığı için, yargılandığı Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, 'küçük yaşta çocuğun istismarı' suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi'nin de oy birliğiyle yerel mahkemenin kararının onanması üzerine şok olan Servet Demirhan, 3 gün önce cezaevine konuldu.

'DAHA ÇOK MAĞDUR OLDUM'
6 yıl sonra yargının verdiği kararla eşinin cezaevine girmesi üzerine, aile birliğinin bozulduğunu ve mağdur olduklarını söyleyen Ayşenur Demirhan, "Devlet beni koruyacağına daha çok mağdur etti. Aile birliği böyle mi korunuyor? Bir an önce kocamın serbest kalmasını istiyorum" dedi. Kirada oturdukları evden ayrılarak kayınpederinin evine sığınan genç kadın, 4 yaşındaki oğlu Yener'le ortada kaldıklarını söyledi. Güç koşullarla eşini cezaevinde ziyaret eden genç kadın, "Oğlum, babasını askerde sanıyor. Babam ne zaman askerden gelecek, diye sorduğunda söyleyecek söz bulamıyorum" dedi. Kayınpeder Niyazi Demirhan da "Kanun şimdi bu kızı koruyor mu yoksa perişan mı ediyor? Devlet 4 yaşındaki oğlunu nasıl koruyacak? Benim durumum ortada kısıtlı imkanlarya gelinim ve torunuma sahip çıktım. En çok torunum mağdur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk geline bir darbe daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN