Gezilerinizde rehberiniz mutlaka lisanslı olsun

Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği Başkanı Erol Bodur, turlarda lisanslı rehberlerin tercih edilmesinin tanıtımı yüzde yüz etkilediğini söyledi

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Güney Marmara Profesyonel Turist Rehberleri Derneği (GÜMRED) üyesi rehberler, düzenlenen yemekte bir araya geldi. GÜMRED Başkanı Erol Bodur, "Kentimize gelen ve kentimizden diğer bölgelere seyahate giden turistlere doğru bilgilerin aktarılması için turistlerin lisanslı rehberlerle gezmesi gerekir" dedi. GÜMRED üyesi rehberlerin bir araya geldiği organizasyona, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ile İl Müftü Yardımcısı Lütfi Akay'ın yanı sıra; TÜRSAB, Bursa Rehberler Odası, Tarihi Hanlar ve Çarşılar Birliği yetkilileri de katıldı. Etkinlikte konuşan GÜMRED Başkanı Erol Bodur, "Rehberlerimizin kültür rehberliği, konferansçı rehberlik ve uzman gezi rehberliği konularında ihtisaslaşması için seminerler düzenliyoruz. Artık bir yasamız var ve üyelerimizin haklarını koruyacak gerekli çalışmaları da yapıyoruz. Turlara katılanlar da mutlaka lisanslı rehberleri tercih etmeli" şeklinde konuştu.

DONANIM ŞART

Organizasyona katılan Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ise, ülkemizin turistik zenginlikler açısından benzersiz bir durumda olduğunu belirterek, "Kültürel güzelliklerimizin turistlere en iyi şekilde aktarılması için sizlerin de çok donanımlı olması gerekiyor ve Bursa'daki rehberlerimizin hepsi birbirinden kıymetli ve donanımlıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezilerinizde rehberiniz mutlaka lisanslı olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN