Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayali gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 18.8.2013

6 yıl önce maketini yaptığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'a gönderdiği "Boğaz'da teleferik" projesinin hayata geçirileceğini öğrenen İnegöllü Bekir Kurt çok mutlu. Bozüyük Fen Lisesi öğrencisi olan Kurt "Belki bizi de temel atma programına ve açılış törenine çağırırlar" diyor

İstanbul'da, Etiler ile Çamlıca arasında kurulması planlanan teleferik hattı projesini, yaklaşık 6 yıl önce o zaman ilkokula giden bir öğrenci tasarlayıp maketini yapmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, maketin fotoğraflarını ve projenin dokümanını gönderen öğrenciye mektupla teşekkür etmiş, onu dizüstü bilgisayarla ödüllendirmişti Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Bozüyük Fen Lisesi öğrencisi Bekir Kurt, 6 yıl önce ilkokuldayken hayal edip maketini yaptığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a gönderdiği "İstanbul Boğazı'nın teleferikle geçilmesi projesi"nin yapımına başlanacağını öğrenince çok sevindi. Öğrenci, şimdi de Etiler-Çamlıca arasında kurulması planlanan hat hizmete açıldığı gün düzenlenecek törene katılmayı hayal ediyor. Bozüyük Fen Lisesi öğrencisi Bekir Kurt, ilkokulu İnegöl Ticaret ve Sanayi İlköğretim Okulunda tamamladığını söyledi. Bu okulda 4'üncü sınıfa giderken 2007 yılında bir proje yarışması düzenlendiğini belirten Kurt, "İstanbul Boğaz Geçidi İçin Teleferik Projesi" hazırlayıp etkinliğe katıldığını anlattı. İstanbul'a hayran olduğunu ve bundan dolayı projesini bu kente yönelik oluşturduğunu dile getiren Kurt, şöyle devam etti: "Projeyi ailemle beraber hazırladık. Bir maketini hazırladık. Öğretmenim Hatice Kılıç ve müdürüm Hüseyin Avni Okumuş, sağ olsunlar desteklerini eksik etmedi. Onların yardımlarıyla bir mektup yazdım ve bununla maketin fotoğraflarını ve proje dokümanını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına gönderdik. Sağ olsunlar kendileri cevap vermemezlik yapmadı. İki gün sonra bize geri döndüler. Beni birisi aramıştı. Yanlış hatırlamıyorsam Belediye Başkanımız Kadir Topbaş aramıştı. Bana bilgisayarımın olup olmadığını sordu. Projenin uygulanabilirliğini düşündüğünü anlatmıştı ve teşekkür etmişti."

TOPBAŞ'TAN DİZÜSTÜ BİLGİ SAYAR
Kurt, söz konusu telefon görüşmesinin ardından okulunda kendisinden habersiz bir tören düzenlendiğini belirtti. Başarılı öğrenci, törende ismi okunduğunda şaşırdığını ve Topbaş'ın gönderdiği dizüstü bilgisayarla teşekkür mektubunu teslim aldığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayali gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN