Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BUGİAD'dan Afrikalı çocuklara yardım eli

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Perakende Komitesi üyeleri, Etiyopya'daki yetimlere yiyecek ve içecek yardımında bulunurken, hediye ettikleri oyuncaklarla da çocukların yüzünü güldürdü

Giriş Tarihi: 23.8.2013
Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) üyesi iş adamları, dünyanın en fakir ülkelerinden Etiyopya'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ilk olarak başkent Addis Ababa'da bulunan bir yetimhaneyi ziyaret etti. Çocuklar tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılanan iş adamları, çocukların kendilerine gösterdiği ilgi karşısında çok mutlu olduklarını dile getirdi. Yetimhanede kalan çocuklarla yakından ilgilenen iş adamları, çeşitli hediyeler dağıtarak çocukların yüzündeki gülümsemeyi bir kat daha artırdılar. Başkent Addis Ababa'nın ardından Mekele'de bulunan bir yetimhaneyi de ziyaret eden iş adamları, buradaki çocuklara da hediye vermeyi ihmal etmedi. Çocuklara dağıtılan hediyelerin ardından iş adamları son olarak Etiyopya'nın yöresel lezzetlerinden oluşan sofrada çocuklarla birlikte yemek yediler.

'1 MİLYON YETİM VAR'
Etiyopya'nın dünyanın en fakir ülkelerinden biri olduğunu dile getiren BUGİAD Perakende Komite Üyesi Mehmet Said Övet, "Afrika'nın hatta dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Etiyopya'da 1 milyondan fazla yetim çocuk zor şartlar altında hayatına devam etmeye çalışıyor. Yoksulluğun kol gezdiği ülkede ortalama insan ömrünün 50 yılla sınırlı olması, yetim sayısının neden bu denli fazla olduğunu bize açık bir şekilde gösteriyor. Dünyanın en büyük sorunları arasında yer alan yetimlerin sağlıksız büyümesinin önüne geçmek için tüm dünya insanlarına görevler düşüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BUGİAD'dan Afrikalı çocuklara yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN